banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün

HÜRRİYET AKDENİZ: ''Yargıya rağmen yerinde''
Kemer'deki tartışmalı Aşk Heykeli, eski yerine konulması için mahkeme kararı bulunmasına rağmen belediye meclisi kararıyla bulunduğu yerde. Başkan Gül, heykeltıraş ile her konuda anlaştıklarını söyledi.

SABAH AKDENİZ: ''Dünya Kupası bizim statta''
Erdoğan'ın talimatının ardından Antalya'ya stat yapımı dün resmiyet kazandı. U-20 Dünya ޞampiyonası ev sahipliği alan Türkiye, FIFA'ya, Antalya için 2 saat taahhüdünde bulundu.

MİLLİYET AKDENİZ: ''Validen yeni hedef''
Vali Altıparmak, Muğla'da uyguladığı 2K 1G formülünü Antalya'ya taşıdı. Antalya'nın, Paris ve Londra'dan sonra en çok turist çeken 3. yer olduğunu vurgulayan Altıparmak, ''Bu, doğal güzellikle açıklanacak bir olay değil. Altında ciddi bir çalışma var'' dedi.

CUMHURİYET AKDENİZ: ''Aksu Çayı'na 300 milyon''
Taş ve kum ocakları nedeniyle Aksu Çayı tahrip edildi, dere yatağı değişti, kıyılar oyuldu, tarım alanları risk altına girdi. Taş ocağı firmalarının kazancı için tahrip ettiği çayın 300 milyon TL'lik ödenekle ıslah edilmesi amaçlanıyor.

AKDENİZ BEYAZ: ''Kraldan fazla kralcılar''
Antalya'da açık alanda denize karşı birer bira içen Mimar Zafer Ülker ve Ziraat Mühendisi Mahir Güven'e, 75 lira ''sarhoşluk'' cezası kesilmesine ilişkin olarak İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Antalya Valisi Ahmet Altıparmak'tan birbirinden farklı açıklamalar gelirken, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Vuraloğlu olayla ilgili inceleme başlattı.

AKDENİZ GERÇEK: ''Omuz omuza çalışacağız''
CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, milletvekili aday adayları ile delegeler bir araya gelip, ''Omuz omuza çalışacağız'' mesajı verdi. 100'ün üzerinde aday adayının katıldığı etkinlikte konuşan CHP İl Başkanı Özer Ülken, ''Bu kadronun hepsinin cansiparane çalışması halinde Antalya'dan 19 milletvekili çıkarmamamız için hiçbir neden göremiyorum'' dedi.

AKDENİZ GÜNCEL: ''Muratpaşa muhtar evleri örnek oluyor''
Muratpaşa Belediye Meclisinin Mart ayı olağan toplantısında, Kışla ve Kızılsaray Mahallelerine modern, kent dokusuna uygun muhtar evi yapılması kararlaştırıldı. Başkan Evcilmen, muhtar evleri projesinin farklı illerdeki belediyelerden model olarak istendiğini belirtti.

AKDENİZ MANޞET: ''Reklam ambargosu''
Gönenç'e değnekçi parası, otobüsçülerle yaptığı havuz sistemine dair ön protokol ve Halk Kart gibi konularda muhalif olan Minibüsçüler ve Otobüsçüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimine gelen baskıların çeşidi arttı.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: ''Asansör ihmalkarlığı''
Muratpaşa ilçesindeki Fener Mahallesi'nde bulunan apartmanlarla başlayan asansör denetimlerinde sadece 218 asansör denetlenebilirken, 156 bin asansörlü Antalya'da, 218 asansörden 124'ü kullanılamaz durumda ve tehlike saçıyor.

ANTALYA: ''Polis yetkiyi aştı mı?''
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Vuraloğlu, tarihi Kaleiçi semtindeki Yat Limanı'nın amfi tiyatrosunda oturan ve alkol alan vatandaşlara para cezası uygulamasıyla ilgili inceleme başlattı.

ANTALYA KÖRFEZ: ''Stadın yolu açıldı''
FIFA Yönetim Kurulu, 2013 yılında düzenlenecek 20 Yaş Altı Dünya Futbol ޞampiyonası'nın Türkiye'de yapılmasına karar verdi. ޞampiyonanın düzenleneceği aday iller arasında Antalya da yer alıyor. FIFA heyeti, olumlu rapor verirse, Antalya'ya stat yapılması gündeme gelecek.

ANTALYA GÜNDEM: ''AK Parti'den sürpriz aday''
Antalya iş dünyasının tanınmış isimlerinden Hamdi Güneş, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili aday adayı olarak sürpriz bir şekilde ortaya çıktı.

ANTALYA SON HABER: ''Kepez'e ayrı önem veriyoruz''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, ''Bugüne kadar Kepez'in altyapısına 19,5 milyon TL harcayarak, 45 kilometre kanalizasyon şebekesi, 130 kilometre içme suyu hattı döşedik. Kepez yollarına 67 bin 727 ton asfalt döktük. Bu neredeyse Antalya'nın tamamına yaptığımız asfaltın yarısı'' dedi.

EKSPRES: ''Statta yeni umut''
Stadyum tartışmaları tekrar başladı. Stadın Dokuma'ya yapılacağı yolundaki haberlere Başkan Akaydın, ''Samimi iseler yapsınlar, ben de salonu yapayım'' cevabını verdi.

GAZETE BİR: ''Hızlı treni kimse durduramaz''
Ulaştırma Bakanı Yıldırım, ''Kim gelirse gelsin demiryollarındaki bu büyük projeyi durduramaz. Çünkü artık hızlı tren yol aldı, gidiyor. Eskişehir'i geçti, İstanbul'a, Konya'ya, Antalya'ya doğru gidiyor'' dedi.

HİLAL: ''İhaleye 5'lik sıkışmış''
Kasırga operasyonu kapsamında açtığımız Korkuteli dosyamıza devam ediyoruz. Bugünkü dosyamızda Başkan Hasan Gökçe'ye 5 bin TL verildiği iddiası ön plana çıkıyor.

HÜRSES: ''Cehennem gibi''
Vali Ahmet Altıparmak, ''Antalya imar ve mimari açıdan cehennem ama çevresine baktığınız zaman cennet. Bu cenneti, cehennemle kaynaştırmak durumundayız'' dedi.

İLERİ: ''Eksiklikler giderilecek''
Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, ''Son 8-9 yıldır tüm alanlarda kamu adına yetki ve sorumluluk kullanan tüm birimler çok önemli değişim geçirmiştir. Geçirmeye de devam edecek. Planlama, projelendirme, yapım ve bu alanla ilgili malzeme üretimi, dolaşımı ve kullanımı ile yönetim safhalarını dünyada artın en işi işleten sistemi oturmuş durumdayız'' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a