banner244

Antalya ipotek altında

Ödenmeyen işçi maaşları
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın Antalya'nın geleceğini ipotek altına aldığını vurgulayan DSP'li Büyüknohutçu, 'Akaydın göreve geldiğinden bu güne kadar, yaptığı tek şey borçlanmaktır. Hocanın bir önceki söylediği bir sonraki söylediğini tutmuyor.
'Borç yapmadan yatırım dönemi başlatmıştır' diyen Akaydın, geçtiğimiz günlerde belediye meclisinden borç para bulma yetkisi istemiştir. Gerekçesi ise ödenmeyen işçi maaşlarıdır. Meclis, hocaya büyük miktarda belediyeyi borç altına almak için yetki vermiştir' dedi.

Gereksiz yol düzenlemeleri
DSP İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, Akaydın'ın elindeki paraları gereksiz yatırımlara savurduğunu hatırlatarak, 'İşçi maaşlarını ödeyebilmek için borçlanan belediye başkanı parayı gereksiz işler için harcıyor. Işıklar Caddesinde yapılan sırasız yatırımların bir benzeri şimdi ise Kazım Özalp caddesine yapılıyor. Alışveriş yolundaki bütün taşlar, ağaçlar söküldü, var olan düzenleme bozuldu. Hiç gerek yokken büyük paralar harcanarak yeniden yol düzenlemesi yapılıyor. Oraya harcadığı parayla işçi maaşlarını ödeseydi çok iyi olurdu. Böylece yeniden borç bulma telaşına düşmezdi. Akaydın bu borçları da kendi babasının cebinden ödemiyor. Paraları kaldırım taşına harcayacak yine işçiye maaşını ödeyemeyecek para kalmayacak. Alınacak borca Antalyalı izin vermeyecektir. Akaydın, elini vatandaşın cebine sokmuş, çekmiyor. Vatandaşın cebindeki parayı vatandaşa sormadan çarçur ediyor' şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a