banner153
banner230
banner203

Asılsız ihbar  kurbanı olmuş

Antalya'nın tanınmış hekimlerinden biri olan Dr. Aziz Akkaya, bir ihbar üzerine hakkında yapılan soruşturmadan aklandı.

Cumhuriyet Savcılığı, ünlü kadın doğum uzmanı Dr. Aziz Akkaya hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Bir telefon ihbarı sonucu onurunun zedelendiğini belirten Dr. Akkaya, hakkında yargısız infaz yapanlara karşı hukuk mücadelesi başlatacağını açıkladı.
Telefonla yapılan usulsüz kürtaj yapıldığı ihbarı üzerine polis, 13 Temmuz 2012 tarihinde, Dr. Aziz Akkaya'nın muayenehanesinde arama yaptı. Aramada, kürtaj yapıldığı ihbar edilen kadın ile yanındaki erkek gözaltına alındı. Dr. Aziz Akkaya'nın muayenehanesindeki evraklara el koyan polis, bunlarla ilgili inceleme yaptı. Hastaneye sevk edilen hamile kadının kürtaj olmadığı ortaya çıktı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan 4 uzmandan oluşan komisyon. Dr. Aziz Akkaya'nın kürtaj yaptığına ilişkin kanıt ve bulguya rastlamadı. Bunun üzerine konuyu inceleyen Cumhuriyet Savcılığı, Dr. Aziz Akkaya hakkında kovuşturma yapılmasına gerek olmadığını kararlaştırdı.

Onurum zedelendi
Uzun yıllar Antalya Devlet Hastanesi'nde uzman doktor ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra emekli olan Dr. Aziz Akkaya, isimsiz telefon ihbarı sonucu onurunun zedelendiğini söyledi. Muayene için geldiği ortaya çıkan, henüz yüzünü bile görmediği hamile bir kadına kürtaj yapmakla suçlandığını belirten Dr. Akkaya, şöyle konuştu: 'Kim olduğu belli olmayan, kötü niyetli olduğu belli kişi tarafından yapılan bir telefon ihbarı ile adeta yaşamım karartıldı. Ne yazık ki asılsız bir ihbarla, kamuoyunda bilinen bir insanın kaderi ile oynanabiliyormuş. Bunu da yaşayarak gördüm. Soruşturma sonunda işyerimdeki hastalarla ilgili faaliyetlerimde yasaya aykırı bir uygulama yapmadığım belirlendi. Bunun sonucunda savcılık hakkımda kovuşturmaya gerek olmadığına karar verdi.' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a