banner153
banner230
banner203

Başkan Ağaoğlu güven tazeledi

Antalya Kahveciler Esnaf Odası Seçimli Olağan Genel Kurulu bugün Zeybekoğlu Düğün Salonu’nda polisin gerek içeride gerekse dışarıda aldığı geniş güvenlik önlemleri altında yapıldı. Adaylığını aylar öncesinde açıklayan Üçgen Mahallesi Muhtarı Osman Aykaç, seçim için yeterli üye sayısına ulaşılmasının ardından salondan ayrıldı. Öğle saatlerinde başlayan genel kurulda divan başkanlığını Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere yaptı.

Dernek ve lokal eleştirisi
Genel kurulda, mevcut yönetimin 2014-2017 yıllarına ilişkin faaliyet, gelir-gider, denetim raporları okundu. Antalya’da dernek ve lokallerin kahvehaneymiş gibi faaliyet gösterip, kahvehane ve çay ocağı işleten esnafı mağdur ettiği ifade edildi. Antalya’da 2 bin 900 derneğin olduğu, bunların bir kısmının sosyal ve yardım amaçlı faaliyette bulunmalarına rağmen bir kısmının ise Bilardo Sevenler Derneği, Kanarya Sevenler Derneği, Hemşericilik Derneği gibi unvanlar altında lokalcilik faaliyeti yaparak, sosyal içerikli amaçlardan uzak tamamen ticari amaçla faaliyet gösterdikleri kaydedildi.

Yeterli üye sayısına ulaşıldı
Antalya Kahveciler Odası Başkanı Murat Ağaoğlu da konuşmasında, “Hani nerede o arkadaş, bugün yeterli üye sayısına ulaşılamayacağı ve genel kurulun yapılamayacağını söylemişti. Hangi tarihte olursa olsun yine seçimi yaparız. Nerede o arkadaşımız salondan ayrılmış sanırım” diyerek eleştiride bulundu. Tek liste ile gidilen seçimi mevcut başkan Murat Ağaoğlu kazanarak güven tazeledi. Yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Yönetim Kurulu: Mehmet Kimyalar, Celal Rahmi Tanrıkulu, Ayhan Üzüm, Ramazan Altun, Ömerhan Gültekin ve Muharrem Kalkan. Denetim Kurulu: Soner Türköz, Murat Mirze ve Şerife Pir.


Umut ÖZEN

 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a