banner153
banner230
banner203

Başkente 2B çıkarması
2B ve tarım alanları görüşülecek
Ankara'ya giden heyette, Başkan Tütüncü, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Üzeyir Doğan, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Kepez Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Sağdur, Osman Yılmaz, Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş ve 40 muhtar yer aldı. Heyet, Ankara'da, kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını kaybetmiş Hazine arazileri ve Varsak'ta imarlı parsellerin tarım alanına dönüştürülmesi sorunları ve diğer problemlerle ilgili görüşmelerde bulunacak. Heyet, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Selim Köşger ile bir araya gelecek. AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz da muhtarları, genel merkez binasında kabul edecek.

Eroğlu'ndan dinleyecekler
Ankara ziyaretiyle ilgili bir açıklama yapan Başkan Tütüncü, Kepez'i, muhtarlar ile birlikte yönettiklerini söyleyerek, 'Muhtarlarımız, mahallelerimize hizmetleri birlikte götürdüğümüz yol arkadaşlarımızdır.' dedi. Tütüncü, Ankara ziyaretinde, Kepez'in en önemli problemi olan 2B'nin çözümüne yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi almaları için muhtarları, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile bir araya getireceklerini belirtti. Başkan Tütüncü, 'Bu önemli süreçte hangi çalışmaların yapıldığını muhtarlarımızı, birinci ağızdan öğrenmiş olacaklar' diye konuştu.

Karar verilecek
Tütüncü, bu problemle ilgili bürokratik işlemleri tamamladıklarını, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı 25 bin ve 5 bin ölçekli imar planlarının altlığını hazırlamaya başladıklarını da kaydetti. Bu problemle ilgili Kamu Yararı kararırının alınabilmesi konusunda Mahalli İdareler Genel Müdürü Selim Köşger ile görüşme yapacaklarını anlattı. Tütüncü, 'Bu görüşmede, Varsaklı muhtarlarımız, sorunun çözümüne yönelik olarak kararı verecek olan Mahalli İdareler Genel Müdürü Köşger'den bilgi edinmiş olacaklar' ifadesini kullandı.

Bilgilenme açısından yararlı olacak
Bu geziyi düzenlediği için Başkan Tütüncü'ye teşekkür eden Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş de, Ankara ziyaretiyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: 'Muhtarlarımızın, yapılan çalışmaları Ankara'da ilk ağızdan duymaları daha iyi olacak. Bazı muhtarlarımızın kafasında, başkan bu konuları Ankara'da görüşmüyor mu, gibi düşünceler olabilir. Ben öyle olmadığını düşünüyorum. Bu gezinin de bu düşünceleri ortadan kaldıracağına inanıyorum. Sayın Tütüncü, bu konularda çok duyarlı. Problemlerin çözümüyle ilgili yapılan çalışmaları bire bir takip ediyor.'
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a