banner153
banner230
banner203

Böyle aday seçme yöntemi görmedim

Yörük Sanayici İş adamları Derneği (YÖRSİAD) Yönetim Kurulu ve üyeleri Porto Bello Otel'de bir araya geldi. Konuk olarak Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hasan Subaşı'nın yer aldığı gecede, Subaşı siyasi bir analiz yaparak, görüşlerini YÖRSİAD üyeleri ile birlikte paylaştı. Dernek Başkanı Semih Beken, dernek olarak son dönem üyelerini bilgilendirmek ve bir araya gelerek YÖRSİAD'ın çalışmalarını daha detaylı aktarmak amacıyla bir çok toplantı organize ettiklerini ifade ederken, düzenlenen toplantıda eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Subaşı'yı konuk ettiklerini söyledi.

'Siyasete girin' çağrısı
Hasan Subaşı ise böylesine genç bir ekibin bir arada, bir çatı altında toplanmasını büyük bir heyecan ile izlediğini belirtirken, ticari hayatlarındaki başarılarının yanı sıra gençlerin siyasete girmesinin de önemine vurgu yaptı. Subaşı, genel seçimler öncesi bir değerlendirme yaparken, artık milletvekili adaylarının memur ataması gibi tepeden atanır hale geldiğini de ifade etti. Subaşı, 'ޞu sıcak günlerde hepimizin merak ettiği konu, kimler vekilimiz olacak? Keşke bizleri temsil edecek olan milletvekili adayları daha doğru yöntemlerle tespit edebilseydi' dedi.

Halkın katılımı olurdu
'Bizim gençliğimizde milletvekili adayları sıralandıktan sonra halk işaretleme yöntemiyle onları sıralama yapardı' diyen Subaşı, 'Yani vekil tayininde mutlaka halkın katılımının olması gerekir. Halkın işaretinin olması gerekir. Bu nasıl yapılabilir derseniz, bunun birçok yöntemi var. Artık milletvekili adayları memur ataması gibi tepeden atanır hale geldi. Devlet ne kadar merkezileşmişse 1980 darbesinden sonra da siyaset de merkezileşmiştir. Partilerde lider suntasınının en katısına rastlanır hale gelmiştir. Ben bu seçimlerde hiç bu kadar aday tespit yönteminin halkın dışında geliştiği bir döneme daha rastlamadım. Neden böyle oldu, doğrusu bunu anlamış da değilim.'

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a