banner153
banner230
banner203

Bürokrasiyi azalttık

SGK İl Müdürü Selim Erol, bürokratik işlemleri azalttıklarını belirterek, vatandaşın sağlık karnesi ve damga için uzun süre bekletilmeden sağlık aktivasyon işlemini tamamlayabildiğini bildirdi

2 milyon kişiye hizmet
Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) hazırladığı ve İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu 'İş ve Eğitim Zamanı' TV programına katılan Erol, SGK çalışmaları konusunda bilgi verdi. Erol, SGK İl Müdürlüğü'nün yaklaşık 2 milyon kişiye hizmet verdiğini, turizm merkezi olunması sebebiyle de yazın gelen yerli ve yabancı turistlere de sosyal sigorta ve sağlık konularında hizmet sunulduğunu anlattı.

Denetimler yapıldı
Antalya'da çalışan sigortalı sayısının yaklaşık 603 bin, aylık alan emekli sayısının da yaklaşık 220 bin kişi olduğunu kaydeden Erol, aylık bildirge veren özel ve resmi işyeri sayısının ise yaklaşık 49 bin olduğunu bildirdi. Antalya genelinde toplam 54, Isparta'da 7, Burdur'da 2 hastane olmak üzere bölgede 63 hastane bulunduğunu vurgulayan Erol, Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından, hastanelerin ve sağlık merkezlerinin hastalara daha iyi hizmet sunmalarının sağlanması amacıyla denetimler yapıldığını belirtti.

Kaliteli hizmet
Az sayıda personel ile vatandaşa daha iyi ve kaliteli hizmet vermek adına özveri ile çalıştıklarına dikkati çeken Erol, teknolojiyi de kullanarak bürokrasiyi azalttıklarını ifade etti. Erol, Alanya, Manavgat, Kumluca ve Kaş Sosyal Güvenlik Merkezlerinin yaklaşık bir yıldır hizmet verdiğini belirterek, Serik, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde de SGK Merkezi açmak için çalışmalara başladıklarını vurguladı.

Sağlık turizminde işbirliği çağrısı
Selim Erol, turizm sezonunun 12 aya yayılabilmesi için otelcilerin sağlık turizmine ağırlık vermesi gerektiğini de bildirdi. Erol, şu bilgileri verdi: ''İlimiz gerek tatil yapmaya uygunluğu ve gerekse sağlık hizmeti sunucularının çokluğu ve kendi branşlarında uzman ve kaliteli olması sebebiyle sağlık turizmine çok uygun. Turizm alanında faaliyet gösteren işverenlerimiz ile sağlık hizmeti sunucularının yöneticileri yurtdışından tedavi amaçlı turist getirilmesine yönelik ortak çalışma yapmalılar. Bu gerçekleşirse otellerde doluluk oranı kış sezonunda da artar.''

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a