banner153
banner230
banner203

HEM öğretmenlerine sertifika şartı
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Finike'de, Halk Eğitimi Merkezi (HEM) öğretmen ve usta öğreticilerine yönelik oryantasyon kursu düzenlendi.

Kumluca HEM Müdürü Yusuf Tekdemir tarafından verilen kursa 56 kursiyer katıldı. 30 saat sürecek eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek. HEM'de kurs veren veya ihtiyaç duyulması halinde kurs vermek isteyen tüm öğretmen ve usta öğreticilerin bu kursu katılması gerektiğine dikkati çeken Yusuf Tekdemir, "Bundan sonraki süreçte 'Oryantasyon Sertifikası' olmayan öğretmen ve usta öğreticiler talimat gereği kurs veremeyecek" dedi.

Kumluca'da iki grup olarak kurs düzenlendiğini belirten Yusuf Tekdemir, "Finike'den sonra Demre ve Kaş'ta kurs düzenlenecek. İhtiyaçlar dahilinde ilçelerimizde kurslar tekrarlanabilecek. Beş günlük periyotta 30 saat vereceğimiz eğitimlerde, eğitim-öğretim, öğretmenlik ve meslek bilgisi, yaygın ve yetişkin eğitimi kavramları, ölçme ve değerlendirme konularında bilgi verilecek" dedi.

İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a