banner153
banner230
banner203

Her işadamı bir girişimcidir

ANSİAD Başkanı Ergin Civan, derneğin 127 üyesi bulunduğunu, üye kuruluşlarının toplam cirosunun 4 milyar, ihracatının da 265 milyon dolara ulaştığını bildirdi. Civan, 'Her işadamı aslında bir girişimcidir' dedi

Derneği anlattı
Batı Akdeniz Ekonomisi Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) hazırladığı, İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney'in sunduğu 'İş ve Eğitim Zamanı' programının konuğu olan Civan, ANSİAD'ın 21 yıllık geçmişe sahip olan, Antalya ve Türkiye'de iş dünyası için faydalı çalışmalar yürütülen bir dernek olduğunu kaydetti. Civan, ''Yeni yönetim anlayışımızla kentin ve bölgenin sürekli değişen dinamiklerine ayak uyduracağız'' dedi.

İhracatımız 265 milyon dolar
Ergin Civan, ANSİAD'ın 127 üyeye sahip olduğunu, üye kuruluşlarının toplam cirosunun 4 milyar dolar, ihracatının da 265 milyon dolara ulaştığını, bu yapı içinde 15 bin 850 kişinin istihdam edildiğini kaydetti. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'na (TÜRKONFED) üye olmak için çalışma yürüttüklerini ifade eden Civan, 17 dernekle Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (BASİFED) kurarak yeni bir sinerji kaynağı ortaya koyduklarını vurguladı. Sanayi, turizm, tarım ve ticaret altında dört ana sektörü temsil ettiklerini belirten Civan, ''Her işadamı aslında bir girişimcidir ama inovasyon ile bağdaşmayan girişimci başarı sağlayamaz'' diye konuştu.

Kur politikasını eleştirdi
İş dünyasının öncelikli sıkıntısının, devletin izlediği kur politikası ve istihdam üzerindeki vergilerin ağırlığı olduğunu bildiren Civan, üretimin dolayısıyla büyümenin önündeki bu engellerin kalkması gerektiğini söyledi. İş dünyası ile üniversitenin birlikte çalışmasının önemine değinen ANSİAD Başkanı, teknokentlerin ve Ar-Ge faaliyetlerinin desteklenmesi gerektiğini kaydetti. ANSİAD'ın 2023 hedefleri olduğunu anlatan Civan, ''Önümüzdeki yılların en önemli konusu, dünya ekonomisinin de öne çıkan başarı ölçütü, sürdürülebilirlik olacaktır'' ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a