banner153
banner230
banner203

HURDACILAR SİTESİNDE YANGIN

Otellerde kullanılan eşyaların alınıp satıldığı Kepez ilçesindeki ޞelale Mahallesi'nde bulunan hurdacılar sitesinde bir iş yerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangın yanıcı ve elektronik malzemelerin tutuşmasıyla kısa sürede büyürken, yangın bitişikteki 3 iş yerine de sıçradı.
İş yerlerinin kapalı olması nedeniyle can kaybı ve yaralananın olmadığı yangına, Antalya Büyükşehir Belediyesi 35 kişilik ekibiyle müdahale etti.
Yoğun çalışmayla kontrol altına alınan yangında, iş yerlerindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi. İçindeki malzemelerin tümü yanan bir iş yerinin metal olan çatısı da çöktü.
Yangın söndürülürken, itfaiye ekipleri, yanıcı maddelerin yoğun olarak bulunduğu iş yerlerindeki küçük alevlenmelere karşı soğutma çalışmalarını sürdürüyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan, yangını itfaiye kuvvetinin yüzde 80'lik gücü olan 35 ekiple müdahale ederek kontrol altına aldıklarını belirterek, yangının çıkış nedeninin araştırıldığını söyledi. Pehlivan, iş yerlerinin geniş ve bitişik olması nedeniyle can güvenliği için temkinli çalışma yürüttüklerini de kaydetti.
İş yerindeki bütün malzemeleri yanan ve çatısı da çöken Selahattin Dereli de yaptığı açıklamada, otel malzemelerinin alıp satımı yaptıklarını, iş yerlerini kapattıklarında yangın çıktığı haberini aldığını söyledi. Yüzlerce televizyon, klima gibi elektronik ve kullanım eşyasının tümüyle yandığını anlatan Dereli, ''Yangının neden çıktığını bilmiyoruz. Bir anda büyümüş. Yanan iki iş yerimde 700-800 bin TL'lik malzeme vardı. Sigortamız da yoktu. Zararım çok büyük'' diye konuştu.
Yaklaşık 2 saat süren yangın sırasında polis ekipleri de geniş güvenlik önlemi alırken, ambulans ekipleri de görev yaptı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a