banner244

İftarda buluştular

Türk Eğitim Sen Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Oğuz Öztürk, Kepez Temsilcisi Kurtuluş Sönmez, Muratpaşa Temsilcisi Sadullah Cincik ve Akdeniz Üniversitesi Temsilcisi Raşit Yıldız’ın katkılarıyla üyelerini iftarda buluşturdu. İftara üyelerin yanı sıra Antalya Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Taşkın,Semra Bekar,Marif Müfettişi Ali İhsan Çiçek,  Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemil Akkaya,MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, Döşemealtı İlçe Başkanı Zeki Öner Özgöçer, Türkiye Kamu Sen Antalya İl Temsilcisi Yılmaz Danabaşoğulları, Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikaların temsilcileri ve Serik, Korkuteli, Aksu, Döşemealtı, Konyaaltı,Finike, Kemer Türk Eğitim Sen İlçe Başkanları katıldı.

Bakan Selçuk’a seslendi

Programda yaptığı konuşmada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslenen Öztürk, “Yeni programın açıklaması yapılırken çocuklarımızın sosyal, sportif ve sanatsal yeteneklerini ortaya çıkaran bir ders planlaması olacağı duyuruldu. Ancak programda görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi seçmeli olarak sunulacak. Böyle bir durumda, yeni sistemle hedeflere nasıl ulaşılacağı ciddi bir problemdir. Öz geçmişi okumadan öz geleceği yazamayız. Dolayısıyla yeni programda tarih dersinin sosyal ve beceri bilimleri grubunda tercihli ders olarak bulunması bizi endişeye sevk etmiştir. Tarih dersi, özellikle Türk tarihi kesinlikle tek başına bir alan ve zorunlu olmalıdır” dedi.

Önce huzurlu ortam şart

Ders sayısının azaltılması konusunun yıllardır tartışıldığına dikkat çeken Öztürk, “İlk bakışta olumlu görülmektedir. Ancak bu yapılırken, öğretmenlerimizin norm fazlası durumuna düşmesine tedbir alınmalıdır. Öğretmeni değerli kılmadan eğitimi nitelikli kılamazsınız. Sonuçta bu programı uygulayacak olan öğretmendir. Öğretmeni ancak sistemin önemli bir paydaşı olarak kabul eder ve heyecan uyandırabilirseniz programlarınız uygulanabilir olacaktır. Bunun için de çalışma ortamlarını huzurlu kılan, motivasyonu olumsuz etkileyen unsurları ortadan kaldıran bir tutumla işe başlanmalıdır” diye konuştu.

Öğretmenler sahipsiz değil

Öğretmenlere yönelik şiddete de dikkat çeken Öztürk şöyle devam etti: “Gün geçmiyor saldırıya uğramadığımız. Acil olarak eğitimde şiddet yasası çıkarılmalıdır. Eğitim çalışanlarının itibarı Milli Eğitim Bakanlığı’nın namusudur. Öğretmenler sahipsiz değildir. Şiddete uğrayan her eğitim çalışanının yanında Türk Eğitim Sen vardır. Hani o gönlü bizde olup da malum Sen de olanlara. Hala orda kalacaklarsa da hiç dokunmayın. Bırakın onları kendi hallerine. Bizim baskıyla tehditle gelen üyeye ihtiyacımız yok. Bize dik duran vatan millet sevgisi Atatürk, bayrak olan, bölücü olmayan, ne mutlu Türküm diyebilen üyelerimiz sizler yetersiniz.”

Umut ÖZEN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a