banner153
banner230
banner203

Kepez'de ASAT yatırımları artacak
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ASAT Genel Müdürlüğü'nün Kepez'deki çalışmalarının istişare edilmesi amacıyla kurumun bürokratları ve muhtarlarla toplantı düzenledi. Belediye Meclis Salonu'ndaki toplantıya ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, kurum bürokratları, Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır, belediyenin yatırımcı müdürlüklerinin bürokratları, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş ile 66 mahalle muhtarı katıldı. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda tek tek söz verilen muhtarlar, içme suyunda yaşanan arızalar, arıza sonrası asfaltın geç ve kalitesiz yapılması, eskiyen içme suyu borularının değiştirilmesi, imara uygun konut yapımının hızlandığı bölgelerde kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj kanalıyla ilgili taleplerini bildirdi.

AYAKLAR ÇAMURA DEĞMEYECEK, TEKER ÇUKURA DÜŞMEYECEK
Başkan Hakan Tütüncü de, iki kurumun, tüm sorunları çözmek için üstün bir gayret gösterdiğini söyledi. Sorunların insan hayatının vazgeçilmez unsuru olduğunu kaydeden Başkan Tütüncü, çözümü işin çalıştıklarını kaydetti. ASAT Genel Müdürlüğü'nün Antalya'da önemli işler yaptığını vurgulayan Tütüncü, "19 ilçenin tamamına bakıyor. En doğudan en batıya kadar 650 kilometreden fazla karayolu şeridinin olduğu bölgede hizmet üretebilmek çok kolay bir iş değil. İyiye doğru bir gidiş de var" dedi.

"KEPEZ MODERN BİR KENT HALİNE GELDİ"
ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt da, “Kepez Belediyesi gelişmekte olan belediyeden modern bir belediye haline geldi. Kepez'in çıtası her geçen gün yükseliyor. Kepez, sadece altyapısıyla değil, kültür merkezleriyle, kongre merkezleriyle ve müzeleriyle de modern bir kent haline geldi" dedi.

ASAT'ın, Kepez bölgesinde 2014 seçimlerinden bugüne 100 milyon liraya yakın yatırım yaptığını anımsatan Kurt, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Kurumumuza gelen şikâyetleri incelediğimde Kepez bölgesinde gelen şikâyetlerin ağırlığı su arızası, arızaya hemen müdahale edilmemesi, arıza yapıldıktan sonra asfaltın yapılmaması olarak görülüyor. Bu sorunların çözümünde belediyemizle ortakla çalışıyoruz. ASAT Genel Müdürlüğü'nün asfalt imkânının yeterli olmadığı yerlerde Kepez Belediyesi bize büyük bir destek sağlıyor. Amaç ortak hizmet üretmek. İmkânlarımızı zorlayarak en iyi hizmeti, en hızlı şekilde kamu kaynaklarını verimli kullanarak yapma gayretindeyiz." İbrahim Kurt, 2018'de Kepez'in muhtelif mahallelerinde kanalizasyon, yağmur suyu drenaj çalışması yapılmasının yatırım programına alındığını, asfalt yama ekibinin sayısını da 6'ya çıkardıklarını sözlerine ekledi.


DHA
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a