banner244

Kılıçdaroğlu'na tepki

Libya'dan tahliye edilen 176 Türk işçi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Libya'da yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarının kendilerini zor durumda bıraktığını söyledi

Orhan Başekin isimli işçi de arkadaşları ile aynı görüşü paylaşarak sözlerine şöyle devam etti: Bizim sim kartımızı ve hafıza kartlarımızı ya alıyorlar ya kırıyorlar. Havalimanında zorluk çektik. Uçak 12 saat rötar yaptı. Kılıçdaroğlu böyle laflar söylemesin çünkü 25 bin Türk hala orada. Bizi dört gün beklettiler. Burak Çelik ve Can Sucu da ailelerin rahat olmasını, Libya'da bulunan Türklerin yavaş yavaş tahliye edildiğini söyledi.
Antalya Havalimanı'na inen Türklere kumanya ikram edildi.

Bizi mahvetti
İç karışıklık nedeniyle Libya'dan Türkiye'ye dönen Türk işçiler, açıklamalarından dolayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Ordu güçleriyle muhalifler arasında yapılan çatışmalardan etkilenmemek için yurda dönen işçiler, Kılıçdaroğlu'nun muhalifleri destekleyen ifadelerinin kendilerini çok zor durumda bıraktığını söyledi. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından sonra Kaddafi yanlılarının ve polisin Türklere yönelik müdahalesinin sertleştiğini ifade eden işçiler, 'Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları bizi mahvetti, rezil etti.' şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a