banner153
banner192
banner203

Manavgat’ta üç ayrı festival

Manavgat’ta 29 Haziran-14 Temmuz tarihlerinde üç ayrı festival düzenlenecek. Manavgat Belediyesi ev sahipliğinde 7. Uluslararası Manavgat Motosiklet, 21. Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik ile 16. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivalleri gerçekleştirilecek. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ramada Otel’de düzenlenen toplantıda festivallerin tanıtımını yaptı.

Motor tutkunları

İlk festival, Ramazan Bayramı sonrası 29-30 Haziran ve 1-2 Temmuz tarihlerinde 7. Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali olacak. Festivale, motor tutkunları katılacak. Festivallerde Koray Avcı, Sibel Tüzün ve Kolpa Grubu, Funda Arar, Kıraç, Demet Akalın, Zakkum, Pamela ve Yüksek Sadakat konser verecek, ünlü şovmen Cem Yılmaz ve ünlü TV program sunucuları Nevşin Mengü ile Mirgün Cabas katılacak.

Barış ve su festivali

7-8-9 Temmuz tarihlerinde Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali gerçekleştirilecek. Festivalde sergiler, dans şovlar ve Manavgat Nehri’nde yapılacak olan su sporları gösterileri de düzenlenecek. 16. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali de bu yıl 12-13-14 Temmuz tarihleri arasında Side Antik Tiyatro’da gerçekleşecek. Festivalde ilk gün Anadolu Ateşi, Antik Tiyatro’da gösteri yapacak. Türkiye’nin her zamankinden daha fazla dostluğa, kardeşliğe, barışa ve hoşgörüye ihtiyaç olduğunu belirten Sözen, bu nedenle barış ve su festivalini gerçekleştirdiklerini, festival logo ve afişlerinde de güvercin ve zeytin dalı simgelerini kullandıklarını söyledi.

Umut ÖZEN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner212