banner244

Mardan'da zorunlu izin

Dünyanın en lüks üçüncü oteli olarak bilinen Mardan Palace Otel, elektriklerinin borcundan dolayı kesilmesinin ardından işçilerini zorunlu izne çıkarıyor

Borçtan elektrikleri kesilmişti
Turizmin başkenti Antalya'da hizmet veren, Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov'un sahibi olduğu Mardan Palace Otel'in önceki gün Akdeniz Elektrik Dağıtım (AKEDAޞ)'a 3 milyon 735 bin TL'lik borcu olduğu için elektrikleri kesilmişti. Kış sezonunda 890 kişinin çalıştığı Mardan Palace'da yaşanan ekonomik sıkıntıdan dolayı elemanlarına zorunlu olarak senelik izinlerini kullandırıyor.

Dünyanın en lüks 3. oteli
Dün itibarıyla başlanan zorunlu izne çıkarma işlemini kabul etmeyen Mardan çalışanlarının Finans Direktörü Özgür Yalçınkaya ile görüşmelerinin istendiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre çalışanların yıllık izni olanların izne çıkarılmasının yönetim tarafından emredildiği iddia edildi. Elektrikleri kesik olmasından dolayı jeneratörle enerji ihtiyacını karşılayan Mardan, 1,4 milyar dolarlık yatırımla dünyanın en lüks üçüncü oteli unvanını almıştı.

Tehditle izini çıkarma iddiası
Otelin açılışını Paris Hilton, Sharon Stone, Mariah Carey ve Monica Bellucci gibi Hollywood yıldızlarıyla yapan Mardan yetkililerinin yakın bir zamanda oteli bakıma almak için geçici süre ile de kapatılabileceği iddia ediliyor. İşçileri istemediği halde tehditle izne çıkardığı, ayrıca hala da elektrikleri kesik olan otelin 3 milyon 735 bin liralık borcunu ödememesi durumunda otele icra gelebileceği öğrenildi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a