banner153
banner192
banner203

Mesleği, sevdikleri, fotoğraf ve motor

Özel Antalya Likya Hastanesi’nin işletme ortağı ve genel müdürü Dr. Uğur Keçecioğlu bir fotoğraf ve motosiklet tutkunu. Hayatının vazgeçilmezleri arasında “Onlar benim her şeyim” dediği çocukları ve mesleği de var

Antalyalı Dr. Uğur Keçecioğlu kendi kendini yetiştirmiş bir fotoğraf ustası. Fotoğraf merakı üniversite yıllarında başlamış. Üniversitedeyken katıldığı dağcılık grubunda gidilen yerleri, doğayı fotoğraflamak düşüncesiyle Zenit marka bir fotoğraf makinesi alan Keçecioğlu’nun fotoğraf aşkının depreşmesinde, komşuları fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan da etkili olmuş. Evlerinin köşesinde bir kaset dükkanı açan Timurtaş Onan’ın yanına takıla takıla fotoğraf merakı da almış başını yürümüş. Her geçen gün işi daha da ilerletmiş.

Karanlık oda kavgası

Derken eve karanlık oda kurmuş. Hatta karanlık odaya her girdiğinde üstünü başını berbat ettiği için annesiyle sık sık kavga eder olmuş. Giderek bir tutkuya dönüşen fotoğraf merakına bir süre ara verse de 2000’li yılların başında DSLR makineler çıkınca piyasaya, bir Canon 350 D alarak yeniden başlamış maceraya. Çektiği her karede biraz daha ustalaşmış. Nihayet Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ANFAD’a üye olduktan sonra daha da geliştirmiş. Derken, yönetim kurulu üyeliği de yaptığı ANFAD bünyesinde fotoğrafçılık, çekim teknikleri üzerine dersler vermeye başlamış. Geçen yıla kadar da bu derslere devam etmiş. Bu arada katıldığı ulusal ve uluslararası birçok yarışmada dereceler ve sergilemeler almış. Bugüne kadar iki tane kişisel sergi açan Keçecioğlu, 5-6 karma sergide eserleriyle yer almış.

Bu yılki plan Mısır

Dr. Keçecioğlu’nun bir diğer tutkusu ise motosiklet. Gençlik yıllarından itibaren zaman zaman kullanmış olsa da motosikletin tutkuya dönüşmesi 4-5 yıl öncesine dayanıyor. Dr. Keçecioğlu şimdilerde bulduğu her fırsatta bu iki tutkusunu bir arada gideriyor. Bulduğu her fırsatta motosikletine atlayıp foto safarilere çıkıyor. Yurtiçi yurtdışı gezilere çıkıyor. Karşılaştığı tüm güzellikleri kendi ifadesiyle, ‘sabitliyor’. Yakın zamanda Vietnam’a giden, bu yıl için ise Mısır planları yapan ancak şu sıralar görevi nedeniyle çok vakit bulamamaktan yakınan Dr. Keçecioğlu, hayatının vazgeçilmezlerini ise şöyle özetliyor:

Kısa cümlelerle tutkuları

Fotoğraf: Hayattır. Anı sabitler. Yakaladığın her kare sadece o ana aittir. Zaman ilerliyor ve teorik olarak her saniye yaşlanıyorsun. Beni en çok cezbeden yanı budur. Tabi bir de yaşamı sunmak var. Ayrıca fotoğraf insanı sosyalleştiriyor da. Bakış açınız tamamen değişiyor. Daha bir ‘görür’ oluyorsunuz. Çevrenizdeki her şeyi kadrajlıyorsunuz. Bir yere bakarken başka bir noktayı görüyorsunuz. Motor: Sonsuz bir özgürlük hissi. O rüzgarı yiyorsun ya, sadece sen ve motor varsın. Müthiş bir keyif. Meslek: İyi ki doktor olmuşum. Kesinlikle hiç pişman değilim ve mesleğimi severek yapıyorum. Sevdikleri: Çocuklarım benim her şeyim.”

UĞUR KEÇECİOĞLU KİMDİR?

1968 Antalya doğumlu. Tüm eğitim hayatını Antalya’da tamamladı. Zorunlu hizmeti tamamladıktan sonra Antalya’da çeşitli sağlık kuruluşlarında çalıştı. Daha sonra kendi polikliniğini kuran Keçecioğlu, birkaç yıl önce de şu an Likya adıyla hizmet veren Medisu Hastanesi’ne geçti. Halen Özel Antalya Likya Hastanesi olarak hizmet veren kuruluşun işletme ortağı olan Dr. Keçecioğlu aynı zamanda genel müdürlüğü görevini de yürütüyor. Biri 10, diğeri 20 yaşında iki oğlu bulunuyor.
Yunus ERDOĞAN

FOTODHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20