banner153
banner230
banner203

Muratpaşa’ya ‘park’ teşekkürü

Antalya Kent Konseyi, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a, kente kazandırdığı yeşil alanlar nedeniyle teşekkür etti.

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, kente ve halka yönelik başarılı hizmetlerde bulunan belediyelere ‘teşekkür’ ziyaretinde bulunma kararı aldı. İlk ziyaretini, Muratpaşa Belediyesi’ne yapan Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt ve beraberindeki yürütme kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Ümit Uysal’a, kente kazandırdığı yeşil alanlar nedeniyle teşekkür etti.

Kente kazandırılan yeşil alan miktarındaki artışın son derece memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, bu alanların gelecekte bir takım plan tadilatlarıyla ranta kurban edilmemesi uyarısında da bulundu. Kurt, “Yerel yönetimler, önemli projelerini ‘ben yaptım oldu’ gibi dayatmacı bir mantıkla değil, kentlinin, ilgili kuruluşların, sivil toplum örgütlerinin, bilim insanlarının görüş ve önerilerini alarak katılımcı bir anlayışla hayata geçirmelidir” dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise özellikle yerel yönetimlerin çalışmalarını yakından takip eden Kent Konseyi’nden gelen görüş ve önerileri son derece önemsediklerini belirterek, Muratpaşa bölgesinde mülkiyet sorunu bulunan alanlara yönelik yaptıkları çalışmalar sonucunda kente yaklaşık 400 dönümlük bir park alanı daha kazandırma imkanı yakaladıklarını söyledi.

İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a