banner153
banner192
banner203

‘Nar Masa’ hizmette

Döşemealtı'nda yaşayan halkın istek ve taleplerinin belediye yönetimine ve ilgili birimlere ulaştırılması ve en kısa sürede çözüme kavuşturulması amacıyla Nar Masa kuruldu. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in insan odaklı anlayışının ön planda tutulduğu vizyon projelerinden Nar Masa ekibi 25 kişiden oluşuyor. Nar Masa'da görev yapacak personel belirlendikten sonra etkili iletişim, diksiyon, beden dili, sosyal medya, belediye mevzuatları gibi konularda 2 ay eğitim aldı. Eğitimlerin tamamlanmasıyla birlikte Nar Masa ekibi göreve başladı.

Anında çözüm

Vatandaşla belediye arasında köprü görevi gören, sorunlara anında çözüm üretmeyi hedefleyen Nar Masa, Gezici ekip, Çağrı Merkezi, Sosyal Medya, Kültürel Etkinlik, İş ve İşçi Çözüm Merkezi, Karşılama ve Koordinasyon ekiplerinden oluşuyor. Gezici ekip mahalle mahalle, ev ev gezerek vatandaşların istek, talep ve önerilerini dinliyor. Ziyaretler sırasında gelen talepler dışında, görülen eksikler rapor edilmek suretiyle ilgili birimlere bildiriliyor. Yaşlı, engeli ve bakıma muhtaç ailelerin ihtiyaçları doğrultusunda ev temizliği, eşya ve kıyafet yardımı da yapıyor. Vatandaşlar, Nar Masa'ya belediye başvuru masası kanalıyla doğrudan, 444 0 507 numaralı çağrı merkezi üzerinden ya da gezici ekipler, sosyal medya kanalıyla istediği zaman ulaşabiliyor.

Köprü vazifesi görecek

Nar Masa'nın kurulumu ile ilgili bilgi veren Başkan Turgay Genç, “Döşemealtı hızla büyüyor, gelişiyor bu doğrultuda yerel yönetimlerden beklentiler de artıyor. Nar Masa ekibimizi kurmamızdaki en önemli faktör de bu farklılıkları zamanında tespit edip gereğini yapmaktır. Bu birim çok önemsediğim bir çalışma oldu. Vatandaşla belediye arasında köprü vazifesi görecek, halkın istek, sorun ve düşüncelerini yerinde tespit edip ilgili birimlerimiz aracılığıyla çözüm üretilmesinde önemli görev yapacaktır. Temel belediyeciliğin yanında sosyal belediyeciliğin de gereklerini birer birer yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu birime Nar Masa dememizin en önemli nedeni nar meyvesinin bölgemizin önemli bir tarımsal ürün olmasından kaynaklanıyor" dedi.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20