banner153
banner230
banner203

Polisten fuhuş baskını

Antalya polisi tarafından düzenlenen ''Matruşka'' isimli operasyonda örgütlü insan ticareti ve fuhuş yaptırdıkları öne sürülen 14 kişi ile fuhuş yaptıkları belirlenen çoğunluğu yabancı 35 kadın yakalandı

'Matruşka' operasyonu
Antalya Asayiş ޞube Müdürlüğü ekipleri bir grubun fuhuş yaptırmak amacıyla örgütlü insan ticareti yaptığı istihbaratı üzerine 6 aylık bir çalışma sonucunda Antalya, Yalova ve İstanbul'daki 25 adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Yaklaşık 200 polisin katıldığı ''Matruşka'' isimli operasyon sonucunda örgütlü insan ticareti yaparak fuhuş yaptırdıkları iddia edilen örgüt lideri M.B'nin de aralarında bulunduğu 14 kişi yakalandı. Operasyon kapsamımında çoğunluğu yabancı 35 kadın da gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kadın, bebekleriyle birlikte Asayiş ޞube Müdürlüğü'ne getirildi.

Operasyon kapsamında Antalya kent merkezinde otelleri bulunan bir işadamının da gözaltına alındığı bildirildi. İşadamının örgüte fuhuş yaptırmak için yer temininde bulunduğu için gözaltına alındığı öne sürüldü. Asayiş ޞube Müdürlüğünde sorguları devam eden yabancı uyruklu kadınların, işlemlerinin bitmesinin ardından sınır dışı edileceği belirtildi.
Polis yetkilileri, operasyonların sürdüğünü, gözaltına alınanların sayısının artabileceğini bildirdi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a