banner153
banner230
banner203

Polisten huzur toplantıları
Manavgat Emniyet Müdürlüğü tarafından mahalle muhtarları, STK temsilcileri, esnaf, işadamları, ve vatandaşın katılımlarıyla huzur toplantısı yapıldı.


İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül başkanlığında, diğer yetkililerin de katılımıyla Manavgat Anadolu Lisesi ve İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2 ayrı etapta gerçekleştirilen toplantılar ilgi gördü. Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, Türkiye'nin jeo-stratejik konumu nedeniyle terör ve uyuşturucu gibi uluslararası suçlardan doğrudan etkilediği, bu amaçla uluslararası örgütlerin hedefi olduğunu anlattı. Özgönül, "Suç örgütleriyle mücadele konusunda herkese sorumluluklar düşmektedir. Devletimizi vergi kaybına uğratan ve terör örgütlerinin gelir kaynağı olan kaçakçılık faaliyetleriyle hep birlikte mücadele etmemiz, halkımızı suç işlemeye tahrik ve teşvik etmeyi, huzur ortamını bozmayı amaçlayan kişi ve grupların faaliyetlerinin önlenmesi konusunda polis teşkilatı olarak gerekli önlemleri alıyoruz. Bu konuda sizler de emniyet birimleriyle sürekli iletişim halinde bulunmanız, alınan önlemlerin daha etkili olmasını sağlayacaktır" dedi.


Uyuşturucu maddenin toplumun geleceğini yok ettiğini belirten Özgönül, uyuşturucu madde kullanan, bulunduran ve ticaretini yapan şüpheliler hakkında 155 Polis İmdat Hattı'na anında ihbarda bulunulmasının önemine işaret etti.


Toplantıda, düğün ve asker uğurlama eğlencelerinde örf ve adet adına yapılan yanlışlıkların ölümlere, yaralanmalara ve kazalara sebebiyet verdiği, ateşli silah kullanılmasının çok tehlikeli olduğu, konvoyların trafik akımını engellediği ve seyir halindeyken araçların camlarından sarkılmasının da tehlike yarattığı belirtildi.


Toplantıya katılanlar yaşadıkları sorunlar hakkında yetkililere bilgi verdi.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a