banner153
banner230
banner203

Sağlıklı Kentler Birliği Türel’e

Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e, istifa eden Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe’den boşalan Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı görevinin teklif edildiğini CNN Türk’te açıkladı

Son günlerde bazı kesimlerce maksatlı olarak ‘istifası istenecek’ diye hakkında dedikodular yapılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, geçtiğimiz günlerde istifa eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den boşalan Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı’na aday gösterildiği ortaya çıktı. Bu durumu Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel CNN Türk’te açıkladı.

Kaynak, AK Parti Merkezi

CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü Programı’nın sunucusu ve Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın, “İstifası istenecek başka isimler var mı? Antalya deniyor mesela” sorusunu yanıtlayan Gürel, “Antalya, konuşulduğu anda herkesin dikkatini çeken bir şehirdi. Biliyorsunuz Menderes Türel ve onun kadar ilgi çeken diğer isim de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’di. Ancak anılan şehirlerden bazılarının istifasının gündemde olmadığını şöyle bir örnekle anlatmak istiyorum. Biliyorsunuz Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etmişti. Aynı zamanda Sağlıklı Kentler Birliği başkanıydı. Bugün benim AK Parti Genel Merkezi’nden edindiğim bilgi, genel merkezden Menderes Türel aranıyor, pazartesi günü yapılacak seçimlerde AK Parti’nin adayının kendisi olduğu söyleniyor. İstifa iddiaları gündeme getirilen Menderes Türel ile ilgili AK Parti böyle bir projeksiyon çizerken, istifası istenir mi, istenmez mi bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz” diye konuştu.

Koltuk hesabı olanların işi

Ankara, İstanbul, Bursa ve Antalya’nın siyaseten önemli merkezler olduğunu belirten Gürel, “Hazır böyle bir furya başlamışken, bu kentler ile ilgili parti içinde hesapları olanların yönlendirmesiyle bu isimlerin gündeme gelmesi söz konusu olabilir” dedi. Gürel AK Parti’deki istifa süreciyle ilgili de şu değerlendirmeyi yaptı; “AK Parti’de bu süreç niye yaşanıyor önce ona bakmak lazım. Ve bu sürecin sonu nereye kadar gidecek. 2014 yılı yerel seçim sonuçlarına bakıldığında, bu belediye başkanlarının oylarının parti oylarından fazla olduğu görülecektir. 2014'ten sonra ne olduysa, AK Parti’nin ve Erdoğan’ın oyuyla belediye başkanlarının oyu arasında makas oluşmaya başladı. Bu makas AK Parti’ye zarar vermeye başladı. 2019 yerel seçimleri AK Parti için hayati bir seçim olacaktır. Burada bir oy düşmesi ondan sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimini etkileyecektir.”

Türel ve Şahin devam edecek

Aynı programa katılan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi ise, “Burada isimleri geçtiği için söylüyorum. Sayın Menderes Türel ve Fatma Şahin ile ilgili doğrusu benim görevden alınacaklarına ilişkin bir duyumum yoktur. Tam aksine, bunlar görevlerine devam edecek yönünde bir bilgi var” yorumunda bulundu.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a