banner244

'Sıkıysa yakala' diyen 'baron' KKTC'de yakalandı

Avustralya'da karıştığı çok sayıdaki suç nedeniyle dünyada kırmızı bültenle aranan uyuşturucu baronu 33 yaşındaki Hakan Ayık, KKTC'de yakalandı. Tüm baskınlardan kurtulan ve 'Sıkıysa yakala' filmindeki gibi, adeta federal polisle dalga geçen Ayık, Kıbrıs Rum Kesimi'nin polisini de atlattı ancak, KKTC'de polisten kurtulamadı.

Gözetim altında
Avustralya'da 300 milyon dolarlık uyuşturucu trafiğini yönettiği iddia edilen Ayık, önceki gün Girne'de yürüyüş yaparken yakalandı. Ayık'ın kaldığı otel odasında bir adet laptop, 3 paket uyuşturucu madde tespitini sağlayan labaratuvar malzemesi, 8 adet de cep telefonu ele geçirildi. Mahkeme, Ayık için 6 gün daha gözetim izni aldı.
Soruşturmaya, 'Hoffman Operasyonu' adlı verildi. İnterpol tarafından aranan Ayık'ın Avustralya'da bulunduğu sırada polis tarafından evine baskın yapıldı. Bu sırada Sydney Havaalanı'nda olan ve cep telefonundan evine kurduğu hırsızlık alarmı görüntülerini izleyen Ayık, kendisi için çalışan motosiklet çetelerini evine göndererek polisi oyaladı veortadan kayboldu.

Avustralya polisi, kendi içinde, hapishanelerde, gümrük limanları ve para nakliyat şirketlerinde birçok adamı olduğu öne sürülen Ayık'ı yakalayabilmek için dünya çapında arama emri çıkarttı. Ayık, daha sonra Kuzey Kıbrıs Rum Kesimi'ne kaçarak bir süre orada yaşadı ve 3 kez polise rüşvet vererek kurtuldu.

Polisle dalga geçti
Ayık, önceki gün Rum polisi tarafından yeniden çevirmeye takılınca KKTC'ye kaçtı. Ayık, orada da yürüyüş parkında gezdiği sırada polis tarafından fark edilerek yakalandı. Ayık, 'Facebook' ve 'Myspace'te eğlenirken çekilmiş fotoğraflarını yayınladı. Polis, bu sitelerden Ayık'ın bulunduğu yeri belirleyemedi.
Ayık, Facebook'a vücudunu sergilediği fotoğraflarını da koyup, 'Sıkıysa yakala' mesajları yazarak polisle dalga geçti.

Vücut geliştirme sporuyla ilgilenen Ayık, aynı zamanda silaha olan ilgisiyle de dikkat çekiyor. Ayık, Facebook'ta Dubai, Sydney, Hong Kong, Bangkok'ta mafya liderleriyle çektirdiği çok sayıda fotoğrafını yayımlamıştı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a