banner244

Suçu Büyükşehir'e attı

A-Kent Aޞ Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Coşkun, haklarındaki iddialara cevap verdi. 30 Ekim 2009'da Halk Kart ihalesini kazandıktan sonra sistemi devreye sokmak için kendilerine 16 hafta süre verildiğini hatırlatan Coşkun, ilk biletlerini 27 Aralık 2009'da sattıklarını söyledi. Tramvay olmasına rağmen ortada ne durak ne de güvenlik sistemi bulunduğuna işaret eden Coşkun, 'ޞu an tramvayı işleten Antalya Ulaşım Aޞ kurulmamıştı. Bizim kiminle muhatap olduğumuz belli değildi' dedi.

Elimiz kolumuz bağlı
Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerinden sürekli yeni taleplerde ve şartnamede yer almayan isteklerde bulunduğunu ileri süren Adnan Coşkun, 'Böyle olunca sanki işi biz teslim etmiyormuşuz gibi bir imaj doğdu. Arkasından belediye, otobüslerini alıp, hatlarla ilgili minibüs ve otobüsler için düzenlemeye gitti. Bu yapı da işin gecikmesine neden oldu. Otobüslerin gelmesi de bir gecikmeye neden oldu. Turnike ve güvenlik görevlileri için bir zaman geçti. Talihsiz bir şekilde sorumlu A-Kent, ama arkasına dönüp baktığınızda elimiz kolumuz bağlı bir şekilde bekleyen bir yapıyla bugüne kadar geldik' diye konuştu.

İtiraf etti
Akıllı kart satarken vatandaştan topladıkları 8 TL'lik depozito ücretlerine de değinen Coşkun, dünyanın hiçbir yerinde depozito karşılığı satıldığına dair örnek bulunmadığı itirafında bulundu. Depozitoları 12 aylık süre dolmadan önce ödemeye başlayacaklarını belirten Coşkun, sık sık yaşanan arızalardan sadece birinin kendilerinden kaynaklandığını savundu. Kendilerinden kaynaklı arızanın cezasını çektiklerini anlatan Coşkun, diğer iki arızadan birinin GSM operatöründen, diğerinin ise belediyeden kaynaklandığını ifade etti. Coşkun, arızalar sebebiyle ücretsiz yolcu taşıyan esnafa 520 bin TL ödeme yaptıklarını kaydetti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a