banner153
banner230
banner203

Tahliyelerin en minik yolcusu
Libya'dan getirilen 10 günlük bebek, gece geç saatlerde feribotla önce Marmaris'e, ardından ailesiyle birlikte Antalya'ya ulaştı

Henüz 10 günlük
10 yıldır ailesiyle birlikte Libya'nın Bingazi şehrinde yaşayan kaporta-boya ustası Levent Çalışkan (39) ve Melda Çalışkan (34) çiftinin 10 ޞubat'ta bir erkek çocukları dünyaya geldi. Doğumdan sadece 2 gün sonra Libya'da patlak veren olaylar nedeniyle evlerine kapanan aile, dün gece Orhangazi- feribotu ile 20 saatlik zorlu yolculuktan sonra Marmaris'e geldi.

Bin 486 Türk ve 30 yabancı uyruklu yolcunun en küçüğü,10 günlük adı açıklanmayan minik bebek oldu. Pasaport işlemlerinde Onur Eren adı verilen minik bebek, limandaki karşılamadan sonra ailesiyle birlikte Antalya'daki akrabalarının yanına geldi.

Psikolojimiz bozuldu
Normal doğumun 21 ޞubat'ta olması gerekirken 10 ޞubat'ta sezaryen ile minik Eren'in dünyaya geldiğini belirten anne Melda Çalışkan, Doğum yaptım. Birkaç gün sonra olaylar başladı. Psikolojimiz bozuldu. Yan binaya havan topu attılar. Panjurlar kapalı durdu. Sürekli silah sesleri geliyordu. 2 gün sonra durdu. Bu seferde sevinç başladı. Bingazi'de pansuman için bile hastaneye gidemiyordum. Doktor bulamıyorduk. Dikişlerimin alınası lazımdı. Orada kalan insanlara üzülüyorum dedi. Bingazi'deki hayatının çok iyi olduğunu ve bir bavulla ülkeyi terk etmek zorunda kaldıklarını belirten baba Levent Çlışkan, Olaylar başlayınca iş, evi kapatıp geldik. Çocukta 'sarılık var' dediler ama doktora gidemedik. Kimliğini de çıkaramadık. Çıkış işlemleri yapabilmek için bir isim verdik. Zor günlerdi. Düzelirse dönmeyi düşünüyorum diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a