banner153
banner230
banner203

Tecavüzle suçlanıyor

İfadesini alalım
Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya, hakkında yakalama kararı bulunan sanık Ö.O. (28) ve yurt dışında olduğu bildirilen üniversite öğrencisi mağdur M.G. (23) katılmadı. Duruşmada savunma yapan Ö.O'nun avukatı İbrahim Yıldız, müvekkili hakkında verilen tutuklama ve yakalama kararının kaldırılmasını talep etti. Avukat Yıldız, ''Mağdur olduğu belirtilen M.G'nin yaşı büyüktür ve kendi isteği ile birlikte olduğunu mahkemeye bildirip, şikayetinden vazgeçmiştir. Müvekkilim iş adamıdır, saygın bir kişiliği vardır'' dedi.
Avukatın ifadesinin ardından 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Zeki Söğüt, ''Gelsin bir ifadesini alalım. Belki de suçunu itiraf edecek'' dedi.

Duruşma ertelendi
Duruşmada, Avukat Yıldız'ın müvekkili Ö.O hakkındaki yakalama kararının kaldırılması talebi reddedildi, mahkeme, tanıkların dinlenmesi ve Ö.O'nun yakalanarak ifadesinin alınması için ertelendi. Antalya'da 6 Haziran 2010'da meydana gelen olayda, babasının yönetim kurulu üyesi olduğu öne sürülen holdinge ait Kemer'deki bir tatil köyünde kalan Ö.O'nun, Akdeniz Üniversitesi öğrencisi M.G'ye tecavüz ettiği öne sürülmüştü. Gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ö.O. hakkında ''Nitelikli cinsel saldırı'' suçlamasıyla 19 yıl hapis cezası istemiyle Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin ardından suçlamanın niteliği nedeniyle Ö.O. hakkında yakalama kararı çıkarılmış, üniversite öğrencisi M.G. ise şikayetinden vazgeçtiğini mahkemeye bildirerek, kendi istek ve iradesiyle sanık ile cinsel ilişkiye girdiğini iddia etmişti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a