banner153
banner230
banner203

Yöresel Ürünler Fuarı başladı
Siyasileri buluşturdu
Antalya EXPO Center'de düzenlenen fuarın açılış törenine MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Vali Yardımcısı Fuat Ergün, AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan, MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Habip Asan ile diğer yetkililer katıldı. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, ürünlerin mutlaka şehirlerin adıyla markalaşmasını önerdi. Hisarcıklıoğlu, ''Kars'ın kaşarını dünyaya tanıtsak, Hollanda, Fransa'nın peyniri hepsini sallarız'' dedi.

Budak ve Çandır
ATSO Başkanı Osman Çetin Budak da oda ve borsalar olarak Türkiye'nin tarihi ve kültürel zenginliğini ekonomik zenginliğe dönüştürmeyi amaçladıklarını ifade ederek, ancak bu özelliklerle küresel ülkelerle yarışarak zenginleşeceğini söyledi. ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır da ''Sizin Oraların Nesi Meşhur'' sloganıyla başlayan çalışma sonucunda, yöresel ürünler projesini geliştirdiklerini belirtti. Çandır, Anadolu'nun onbin yıllık birikimini, el emeği-göz nuru yöresel ürünleri, dünyaya tanıtma, ve yayma konusunda herkese görev düştüğünü ifade edenDiğer konuşmalar
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay da Türkiye topraklarının hayran olunacak ölçüde çeşitliliğe ve zenginliğine sahip ürünler yetiştirdiğini belirterek, bu zengin özellikleri nedeniyle Anadolu'nun mucize coğrafya olduğunu vurguladı. AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak ise ATB'nin bu fuar fikrini hayata geçirmesi ve geliştirilmesinin önemini dile getirerek, TOBB bünyesinde Yöresel Ürünler Enstitüsünün kurulması fikrini de desteklediklerini söyledi. CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan da yerli ürünlerin iç ve dış pazarda desteklenmesinin önemini dile getirdi. Vali Vekili Fuat Ergün ise Antalya'nın turizmin yanı sıra tarım kenti olduğunu dile getirerek kentin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini sıraladı.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a