banner244

Bir kez daha büyüleyecek

Gizemli bir dünya
İlk gösterimi ile izleyicilerin beğenisini toplayan eser, yarın saat Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde yeniden sahnelenecek. Sırlarla dolu gizemli bir dünyanın kapılarını aralayan eser, Ortaçağ Avrupası'nda geçiyor. Muhteşem dekoru, kalabalık kadrosu ile izleyiciyi etkileyici bir atmosferin içerisine çeken eserde, ANTDOB korosu, solistleri ve orkestrası ise üstün performanslarıyla dikkat çekiyor.

Ateşli anlatım
Dünya opera repertuvarında ilk sıralarda yer alan İl Trovatore müzikteki ateşli anlatımı, melodilerin akıcılığı ve etkileyici aryaları ile popülerliğini korumaya devam ediyor. Giuseppe Verdi'nin bestelediği, Antonio García Gutierrez'in ''El Trovador'' adlı tiyatro oyunundan uyarlanan, İtalyanca librettosunu Salvatore Cammarano'un yazdığı 4 perdelik opera eseri Il Trovatore, Verdi'nin müzikal açıdan en kusursuz yapıtları arasında yer alıyor.

Acılı bir hikaye
Ortaçağ Avrupası'nda köyleri ve kentleri gezen şarkıcıların ve şairlerin adı olan 'Trovatore', bunlardan birinin acılı hikayesini anlatıyor. Eser 15.yüzyılda geçtiği için dönemin atmosferini yansıtırken ışık olgusunu ön plana çıkardıklarını belirten eserin Rejisörü Kenan Korbek, ''Karanlık bir atmosfer, sırlar, büyüler, büyücüler gibi temalarla işlenen eserde, ışık düzeniyle sırlı ve gizemli bir dünya yaratmaya çalıştık'' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a