banner153
banner230
banner203

Antalyaspor'a dur demenin yolları!

Antalyaspor'da işler yolunda gidiyor.
Kırmızı-beyazlı ekip, ligin 14. haftası geride kalırken 26 puanla lig ikincisi. Galatasaray averajla lider.
Beşiktaş'ın 25, Fenerbahçe'nin ise 24 puanı bulunuyor.
Haliyle milyon dolarlar harcayan dev takımların! mütevazi kadroya sahip Antalyaspor'un gerisinde kalması birilerinin hoşuna gitmiyor.
Gitmediği için de kulübü karıştırmaya başladılar.
Dün düğmeye basıp kulüpte kriz olduğunu dile getirdiler.
Krizden söz ederken de Teknik Direktör Mehmet Özdilek'in alkışlanması gerektiğini vurguladılar.
Yani ޞifo Mehmet'in krize rağmen takımı iyi yerlere getirdiğini dile getirerek yönetime vurmuşlar.
ޞahsen kulüpte kriz var mı yok mu bilmiyorum. Ancak kriz olduğu yönünde bir bilgi bana gelmedi. Tam tersine yönetim, teknik heyet, futbolcuların uyum içinde olduğunu duyuyorum. Sahada alınan neticeler de bunun bir kanıtı sayılır.
Ancak kriz olduğunu dile getiren zat-ı muhteremlerin Beşiktaş ile haşir-neşir olması açık konuşmak gerekirse kafamı karıştırıyor. Burada yaşamayan, çoğu zaman maçlara dahi gelmeyen birinin yönetime vurup, ޞifo'yu övmesi ister istemez beni düşünmeye sevkediyor.
Ayrıca bu kişiye bilgiyi geçmişte Beşiktaş'ta ekmek yiyen biri mi veriyor? Bu konuda da kuşkularım var.
Yukarıda belirttiğim gibi kriz olduğunu duymadım. Birileri bunu bilerek yapıyor olabilir. Yani başarıyı ޞifo'ya endekslemek için böyle bir iddiayı ortaya atmış olabilirler. Ancak Antalyaspor kişiler üstü bir kurumdur. Bugün ޞifo yarın bir başkası. Bu nedenle yazılıp çizilenleri art niyetli buluyorum.
Antalyaspor'u bundan böyle çok daha zor günler beklediği de bir gerçek. Zira saha içindeki mücadelenin yanı sıra saha dışında da savaşmak zorunda kalacak. Yakın zamanda transferlerle futbolcuların kafası karıştırılacak. Her gün bu yönde haberler yapılacak. Kısacası yeşil zemindeki mücadele tek başına yeterli olmayacaktır. Antalyaspor yönetiminin bu konuda dikkatli olması gerekir. Özellikle yıldızı parlayan oyuncuları yakın markaja alması gerekir.
Bu arada, Antalyaspor'un elde ettiği başarıyı inatla görmek istemeyenler var. Özellikle televizyon kanalları başarıyı görmezden geliyor. Birkaç dakikalık görüntüyle başarıyı yok sayıyorlar. Varsa yoksa 3 büyükler. Bir Anadolu kulübünün mütevazi bir bütçeyle kurduğu kadronun elde ettiği büyük başarıyı ekranlara getirmeyerek yok sayılması hiç hoş değil. Bu çifte standardın artık son bulma zamanı geldi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a