Reklam
Reklam

Corendon Airlines Bike Aid'e sponsor

Tour Of Antalya’nın destekçisi Corendon Airlines, Alman bisiklet takımı Bike Aid’e de sponsor oldu

Corendon Airlines Bike Aid'e sponsor

Tour Of Antalya’nın destekçisi Corendon Airlines, Alman bisiklet takımı Bike Aid’e de sponsor oldu

Corendon Airlines Bike Aid'e sponsor
19 Şubat 2020 - 17:25 - Güncelleme: 19 Şubat 2020 - 17:52

Tour Of Antalya'nın destekçisi Corendon Airlines, Alman bisiklet takımı Bike Aid'e de sponsor oldu. Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Tour Of Antalya'ya 3 yıldır sponsorluk desteği sağladıklarını ifade ederek, Tour of Antalya'da Bike Aid ile yollarının kesiştiğini vurguladı. Karaer, “Antalya'nın tanıtımı, Tour of Antalya'nın başarılı olması ve uzun yıllar devam etmesi için elimizden geleni yapacağız. Yaptığımız sponsorluk anlaşmasının sosyal sorumluluk projesi olmasını istiyoruz. Bike Aid takımının hikayesinin tam bize uygun olduğunu gördük ve kendileriyle 1 yıllık anlaşma yaptık. Afrika'daki gençlere yardımcı olmaktan mutluyuz. Bir yıl içerisinde Bike Aid dünyada katılacağı yarışlarda, sporcular forma ve kaskında Corendon Airlines markasını, logosunu taşıyacak. Türkiye ve yurtdışında sponsorluk anlaşmalarıyla 10 takımdaki bine yakın sporcuyla çalışıyoruz” dedi.
 
Ağırlıklı olarak amatör
Karaer, Corendon Airlines olarak ağırlıklı amatör spor branşlarındaki takımlarla yaptıkları sponsorluk anlaşmalarını ise sosyal sorumluluk projesi gibi gördüklerini ifade ederek, “Takımlar sponsor bulmakta zorlanıyor. Çocuklara, gençlere, kadınlara, amatör spor branşlarındaki takımlara yaptığımız katkıdan mutluluk duyuyoruz. Biz hem Türkiye için hem yurt dışında faaliyet gösteren firmayız. Benzer sponsorlukları yıllardır yurt dışında da yaptık. Biraz da Türkiye'deki spor branşlarına sosyal sorumluluk projeleri için kaynak ayırmamız gerekiyordu. Yaptığımız işler düşünüldüğü gibi maliyetli değil. Elimizdeki imkanları takımların da ihtiyaçları doğrultusunda destek vererek, onların hayatında farklılık yaratmayı istiyoruz. Voleybol, basketbol, hentbol, bisiklet, futbol takımlarında gençlerde farkındalık yaratmak bizim için sosyal sorumluluk projesi. Altınordu Futbol Takımı'yla sponsorluk anlaşmamız var. Orada gençlerin hem futbolu hem iyi bir vatandaş olmayı öğrenmelerinde sponsorlukla destek vermemiz bizi manevi olarak doyuruyor” ifadelerini kullandı.


 
En iyi derece almak için
Bike Aid Yönetim Kurulu Başkanı Timo Schafer ise, takım ve sponsorluk anlaşmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Tour Of Antalya'da en iyi dereceyi almak için mücadele edeceğiz. 1400 üyemiz var. Bugünkü sponsorluk anlaşmamızla Crendon Airlines ile istek, arzu, devamlılık değerlerini büyütmeyi hedefliyoruz. Her yıl daha da büyüyoruz. Corendon Airlines gibi önemli bir partnerle büyüme stratejimizi devam ettireceğiz. Biz de Corendan Airlines'in marka bilinirliliğini artırmak için Avrupa’da çalışacağız. Bizim öz değerlerimiz diğer bisiklet takımlarından biraz farklı. Almanya'nın en büyük bisiklet topluluğuyuz. Afrika'da sürdürülebilir eğitim programlarını destekliyoruz. Yaptıklarımızla profesyonel bisiklet dünyasında yeni değerler ortaya koymaya çalışıyoruz. Afrika'da Kenya'da gençleri eğitmek için geliştirme merkezi kurduk. Bu şekilde Afrika'daki sosyal hayatı da pozitif etkilemek istiyoruz. Profesyonel takım olarak 2013'ten beri varız” dedi. Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel, Almanya ve Türkiye arasında spor alanında güçlü bağ bulunduğunu dile getirdi. Wessel, Corendon ile Bike Aid arasındaki sponsorluk anlaşmasının başarılarla sonuçlanmasını diledi. Bike Aid sporcusu Lucas Carstensen, takım olarak Tour Of Antalya'da en iyi performansı sergilemeyi amaçladıklarını hatırlattı.
Esra ALTUNKES

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum