Reklam
Reklam

‘Ekmek ve suyla siyaset yapmayız’

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, hiçbir zaman halkın ekmek ve suyuyla siyaset yapmadıklarını bildirdi

‘Ekmek ve suyla siyaset yapmayız’

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, hiçbir zaman halkın ekmek ve suyuyla siyaset yapmadıklarını bildirdi

‘Ekmek ve suyla siyaset yapmayız’
10 Mayıs 2019 - 18:42 - Güncelleme: 10 Mayıs 2019 - 18:44

Meclis’te oy birliği
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Mayıs ayı devam meclis toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 32 madde görüşüldü. 33 maddenin 32'si oy birliğiyle kabul edilirken, bir maddede MHP çekimser oy kullandı. Maddelerin büyük bir bölümünü, oy birliği nedeniyle toplu şekilde oylandı. Yapılan toplu oylama nedeniyle meclis kısa sürede sona erdi.

ASAT genel kurulu
Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) genel kurul toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda, meclis toplantısının ardından yapıldı. Toplantı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında gerçekleştirildi.  Genel kurulun 14 maddesinin görüşüldüğü sırada MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, değerli bir kurum olan ASAT’ın siyaset üstü tutulması gerektiğini söyledi.  Böcek, bir önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel döneminin ASAT borçları hakkında açıklama yaptı.

Elektrik borcu
ASAT’ın 78 milyon elektrik borcu olduğunu ve bununla ilgili ödeme planlarının yapıldığını dile getiren Böcek, “Bunu ASAT’ı siyasete alet etmediğimizi söylemek için söyledim. Ağustostan beri elektrik parası ödenmemiş. CK yönetimine söyledim. “Ağustostan beri elektrik parası almadınız, biz geldik diye elektrik kesilmesiyle ilgili bir konu oldu.” Bu konuyla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz. Hiçbir zaman halkın su ve ekmeğiyle siyaset yapmadığımızı bilin istiyorum” açıklamasını yaptı.  Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.
İHAReklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum