Reklam
Reklam

Esen, öncelikli projelerini anlattı

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (ANSİAD) 2020 yılının ilk kahvaltılı toplantısının konuğu oldu

Esen, öncelikli projelerini anlattı

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (ANSİAD) 2020 yılının ilk kahvaltılı toplantısının konuğu oldu

Esen, öncelikli projelerini anlattı
15 Ocak 2020 - 18:46

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı'nın ev sahipliğinde iş insanlarının da katılımıyla düzenlenen geleneksel kahvaltılı toplantının yeni yıldaki ilk konuğu, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen oldu. Belediyelerde Yerelden Kalkınma Modelinin konuşulduğu toplantıda Esen, Konyaaltı Belediyesi'nin projeleri ve devam eden çalışmaları hakkında bilgi verdi. “Konyaaltı'na bakıldığında Antalya'da merkez ilçelerde olmayan güzellikler var. Köy var, deniz var, ticaret var. Yani Antalya'nın mikro laboratuvarı Konyaaltı'dır. Bu nedenle de Konyaaltı'nı gözümüzden sakınarak büyütmemiz lazım. Bu güne kadar gayet güzel geldi. Biz de bu şekilde devam edeceğiz" diyen Başkan Esen, şöyle konuştu:
 
Yurt, spor salonu, kütüphane
"Konyaaltı'nda özellikle sanatsal anlamda ihtiyaçlar var. Bu ihtiyaçların giderilmesi için çeşitli yatırımlar planladık. Ama ilk önce öğrencilerimiz için yurt yapmayı planladık. 65 bin nüfusu olan üniversitede maalesef 9 bin kapasiteli yurt var. Çocuklarımız bu noktada büyük sıkıntı içinde. Önümüzdeki aylarda 200 kişilik yurt inşaatına başlayacağız. Kimi zaman üniversiteli kardeşlerimiz açmaza girip intihar etme noktasına kadar gelebiliyor. Bu nedenle de bu yatırıma öncelik verdik. İkinci olarak yapacağımız iş ise kapalı spor salonu. Bununla birlikte bir yüzme havuzu. Üçüncü önceliğimiz, muhtemelen ikinci seneye sarkacaktır, kütüphane olacak. Antalya'mızda anıtsal bir yapı yok. Yani önünde fotoğraf çektireceğiniz bir yapı yok. Antik eserlerden bahsetmiyorum. Türk mimarisine uygun, yüz yıllarca ayakta kalabilecek, anıtsal bir yapıya sahip kütüphane palanımız var."
 
‘Konyaaltı Müzesi açacağız’
Konyaaltı kültürünün gitgide köylere doğru sıkışmaya başladığını söyleyen Semih Esen, “Konyaaltı yerelinin özelliklerinin korunması gerektiğini düşünüyorum. Değirmen Gözü diye bir yer var ilçemizde. Oradaki, bu gün yok olmuş değirmeni aslına uygun yeniden inşa edeceğiz. Arkasındaki 6 dönümlük yere de tarihi geleneksel Konyaaltı evi özelliklerini taşıyan bir konak yapacağız. Bu konağın içerisinde de Konyaaltı'nın hayatı ile ilgili, çeşitli objelerin sergilendiği Konyaaltı Müzesini açacağız" diye konuştu. ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, iş insanlarının Konyaaltı ile ilgili sorularını da yanıtlayan Başkan Semih Esen'e, verdiği bilgiler nedeniyle teşekkür etti.
DHA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum