Reklam
Reklam

Halkkart eziyeti

Türkiye Emekliler Derneği Antalya ޞube Başkanı Hasan Ekin, 'Kart verilen büfeler yetersizdir' dedi .

Halkkart eziyeti

Türkiye Emekliler Derneği Antalya ޞube Başkanı Hasan Ekin, 'Kart verilen büfeler yetersizdir' dedi .

Halkkart eziyeti
10 Aralık 2010 - 17:55

Türkiye Emekliler Derneği Antalya ޞube Başkanı Hasan Ekin, Halkart alabilmek için sırada bekleyen insanların eziyet çektiğine dikkat çekerek, 'Kart verilen büfeler yetersizdir' dedi .

Kart büfeleri yetersiz
Aksu, Döşemealtı, Varsak, Konyaaltı ve şehrin muhtelif yerlerinde kart dağıtım büfeleri olmadığına değinen Ekin, 'İnsanlar kart alabilmek için şehir merkezine gelip saatlerce kuyrukta bekliyorlar. Uzun kuyruklarda bekleyen insanlara ise aynı gün sıra gelmiyor. Kart almak için git gel yapan insanlara bu kart pahalıya mal oluyor' dedi.

Kart kuyrukları
Ekin, Aksu, Döşemealtı, Varsak ve Konyaaltı'nda ve şehrin muhtelif yerlerinde kart dağıtım büfeleri bulunmadığını belirterek, 'Vatandaş kart alabilmek için şehir merkezine gelip saatlerce kuyrukta beklemekte. Sonu gelmeyen uzun kuyruklarda bekleyen insanlara ise aynı gün sıra gelmiyor. Kart almak için git gel yapan insanlara bu kart pahalıya mal olmaktadır' şeklinde konuştu.

Vatandaş şoför sürtüşmesi
Antalya'da ki ulaşım şoförleri ve vatandaş arasındaki sürtüşmelere değinen Ekin,'Vatandaşlar aldıkları kartı güncelleştirmek için kuyruğa girmekteler. Bu eziyettir. Kartların verildiği büfelerde fiş verilmemektedir. İnsanlar ne kadar paranın kaldığını ancak ulaşım araçlara bindiklerinde öğrenebiliyorlar. Bu da ulaşım şoförleri ve müşteri arasında sürtüşmelere neden olmaktadır' dedi. ޞehir içi ulaşımda seyahat eden Emekli dul ve yetimlerin kartlarında ne kadar biniş hakkı olup olmadığını bilemediklerine değinen Ekin, 'Vatandaşlara kart dolumları yapılırken mutlaka fiş verilmesi gerekmektedir. Antalyalıyı ve Antalya'da yaşayan insanları üzmeye kimsenin hakkı yoktur' diye konuştu.

Esra ALTUNKES

YORUMLAR

  • 0 Yorum