Reklam
Reklam

Koronavirüs şüphelisi kadın sahili birbirine kattı

Sağlık personeli elini tutarak teselli etti

Koronavirüs şüphelisi kadın sahili birbirine kattı

Sağlık personeli elini tutarak teselli etti

Koronavirüs şüphelisi kadın sahili birbirine kattı
15 Eylül 2020 - 13:52

Antalya’da izolasyon altında bulunması gereken koronavirüs şüphelisi kadın, Konyaaltı Sahili’nde etrafa tükürmeye başlayınca ortalık karıştı. Müdahale için sahile gelen sağlık personeli, “Ölmek istemiyorum” diye bağıran ve ağlayan kadının elini tutarak teselli etti
 
Polisi ve sağlık ekiplerini alarma geçiren olay, sabah saat 10.30 sıralarında Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde meydana geldi. Sabah saatlerinde çocuğu ile birlikte sahile gelen Dilek M. (31), ‘Hastayım, ölmek istemiyorum’ diyerek eşyalarını etrafa saçmaya başladı. İddiaya göre Dilek M., sahilde etrafa tükürmeye başlayınca etrafta bulunan vatandaşlar arasında kısa süreli panik yaşandı. Durumun 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirilmesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bu sırada Konyaaltı Sahili'nde görevli cankurtaranlar maske takmayan ve etrafa tüküren kadını plajda bulunan diğer vatandaşlardan uzak tutmaya çalıştı.
 
Hastaneye kaldırıldı
Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından kayıtları incelenen Dilek M.'nin 14 günlük ev izolasyon kaydı bulunduğu tespit edildi. Bu sırada yanındaki çocuğuna sarılıp sürekli “Allah’ım yeter artık. İnsanlar ölmesin ne olur" diye bağıran Dilek M.’nin sürekli çakıl taşlarını eline alarak avuçladığı gözlendi. Bir süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri, gözü yaşlı kadının elini tutarak destek verdi ve sakinleştirerek ambulansla hastaneye kaldırdı.  İhbarla bölgeye çağrılan bir belediye çalışanı ise kadının bulunduğu alanın etrafını ve eşyalarını dezenfekte etti. Yaşananlara şahit olan bir tatilci, “Çocuğu yüzmek için denize bıraktı. Sonra gülmeye başladı. Eşyalarını açtı. Ölmek istemiyorum diye bağırıyordu" dedi.
Ramazan BOZCA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum