Reklam
Reklam

KULÜBÜ BATIRDILAR

Eski başkan Gültekin Gencer, açtı ağzını yumdu gözünü

KULÜBÜ BATIRDILAR

Eski başkan Gültekin Gencer, açtı ağzını yumdu gözünü

KULÜBÜ BATIRDILAR
14 Ağustos 2019 - 15:53

Antalyaspor A.Ş. Başkanı Ali Şafak Öztürk ve Antalyaspor Kulübü Derneği ile Antalyaspor Vakfı Başkanı Fikret Öztürk’ü hedef alan Gencer,“Şehri kandırarak Antalyasporumuzu batırdılar” dedi
 
‘Aba altında sopa gösterdiler’
Antalyaspor eski Başkanı Gültekin Gencer, sezon başlamasına sayılı günler kala sosyal medya hesabından çok ağır bir yazı kaleme aldı. Gencer, “Herkese selam. Antalyasporumuza 2019-2020 sezonu şimdiden hayırlı olsun” diye başladığı yazısında, Antalyaspor A.Ş. Başkanı Ali Şafak Öztürk ve Antalyaspor Kulübü Derneği ile Antalyaspor Vakfı Başkanı Fikret Öztürk’ü hedef aldı. Kulübü 89 milyon TL borçla devrettiklerini belirten Gencer, Öztürk ailesinin hep şahsi kefaleti gerekçe göstererek aba altında sopa gösterdiğini iddia etti.
 
‘Rekor kırdık’
Gencer şöyle konuştu: “2013-2016 arası 3 yıl Antalyasporumuza hizmet etmek nasip oldu. Tribünleri 1000 kişi ile teslim aldık 54 bin passoligle teslim ettik. 50 yıllık tarihimizin en büyük transferi dünya yıldızı Eto’o’yu şehrimizin tanıtımına katkı sağlasın diye getirdik.
Antalya’da yaşayan herkesi Antalyaspor kulübü için elini taşın altına koydurduk.İATİ’den 2 milyon Euro’luk kulüp tarihimizin en pahalı forma reklamını aldık. Her konuda rekor kırdık 100 bin Euro’ya loca sattık.”
 
Öztürk’e ‘çocuk’ yakıştırması
“13 milyon Euro’luk takım kurduk. Elimizdeki futbolcu değerlerini 2016’da satsaydık en az 20 milyon Euro gelir elde ederdik. 89 milyon borçla kulübü devrettik. Gelelim bugüne.
İhtilalle siyaseten atanıp geldiler hemde futboldan bihaber kadroyla sadece geçmişten atalarının Mersin İdman Yurdu tecrübesi ve birikimlerine ve sırtlarını dayadıkları Koç ailesine güvenerek. Çocuk neticede, babasının şahsi kefaletlerini kullanarak 42 milyon Euro’luk takım kurdu, bizim paramız var dedi şehri kandırarak Antalyasporumuzu batırdı.”
 
‘Herkes kendi derdinde’
“Kulübün olmayan parasını harcadı şehirden takımı kopardı. Gelirleri bitirdi hep şahsi kefaleti gerekçe göstererek aba altından sopa gösterdiler” diyerek Ali Şafak Öztürk’ten “Çocuk” diye söz eden Gencer, “Çocuk ikinci döneminde bu sefer babasının tecrübesi ile baba kefaletinden kurtulmak için şehrimizin kaynaklarına göz dikti. Taraftarı arkasına alarak baba mesleğini Antalya’daki mevcut ve izin alınabilecek petrol istasyonu arazilerine el attı.Şehrin değerleri ile kendi borçlarını kapatmak için. Ama nafile çünkü herkes kendi derdinde, rantında” dedi.
 
‘Son sözüm babaya’
Gencer konuşmasını şöyle tamamladı: “Son çare MersinİdmanYurdu deneyimli baba kulübe el koydu. Diyeceksinizki dernek ve vakıf başkanı oldu ne alaka. Olurmu canım? Dernek başkanı olarak verdiği ilk demeç kulübün geçmiş borçlarını kapatacağız oldu. Demekki A.Ş’dende sorumlu baba. Çocuktan oyuncağı almak zamanı geldiği aşikar. Oğlunun Cihan Bulut başkandan önceki döneme aitborcu ne kadar olduğunu bizde merak ediyoruz. Mali genel kurul yaparsa öğreniriz. Birçok rakam konuşuluyor. Bu kulübün bu hale düşmesinin tek sebebi toplam 5-6 kişinin hırsı yüzünden. Gerçekten sizin ve oğlunuzun hiç bir suç ve günahı yok. İnşallah Antalyasporumuz aynı limana batmadan geri döner, Mersin tecrübeli baba tekrar hata yapmaz.”
 
Gencer: Bugünkü enkazın sebebi yanlış transferler
Ali Şafak Öztürk döneminde Antalyaspor’un kasasından transfer için çıkan ücrete de değinen Gencer, “Antalyaspor’un 50 yıllık tarihine, yapısına ve transfer politikasına hiçbir şekilde uymayan isimler olan, Nasri, Menez, Maicon, Vainquer, Djourou, Jevtovic, Drole, Kenan Horiç, Sandro, David Badia, JoaoAlfonso, Oya Ayçetin bugünkü enkazın sebebidir” şeklinde konuştu. Antalyaspor, bu isimlere toplam 30 milyon 980 bin Euro ve 700 bin TL ödeme yaptı, yapacak.

Özcan VARLI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum