Reklam
Reklam

ޞifo'ya kırgın, taraftara kızgın

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, bu sezon maçlara gitmemesinin nedenini açıkladı.

ޞifo'ya kırgın, taraftara kızgın

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, bu sezon maçlara gitmemesinin nedenini açıkladı.

ޞifo'ya kırgın, taraftara kızgın
15 Aralık 2010 - 09:56

Akaydın, referandum öncesi ortaya çıkan broşürle, taraftarın küfürleri nedeniyle maçlara gitmediğini açıkladı

Bu sene maçlara gelmiyor
Geçtiğimiz sezon iç saha maçlarının yanı sıra, deplasman karşılaşmalarını da kaçırmamaya çalışan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Mehmet Özdilek'e kırgın, taraftara kızgın olduğu için bu sene maçlara gitmediğini açıkladı. Özdilek'e kızgınlığının sanıldığı gibi forma verme olayıyla ilgisi olmadığını kaydeden Akaydın, 'Bu güne kadar kimse bana bu konuyla ilgili görüşümü sormadı. İlk kez açıklıyorum, benim Özdilek'in Başbakan Erdoğan'a forma verme olayı ile ilgili kızgınlığım yok' dedi.
Broşürü yalanlamalıydı
Akaydın, Özdilek'in adının ve resminin içinde bulunduğu 'Ben de Evet diyorum' içerikli broşür nedeniyle kırgınlığı olduğunu kaydederken, 'Bu konuyla ilgili gazetecilere bireysel yaptığı açıklamalar beni tatmin etmedi. Yazılı bir açıklama ile yalanlamalıydı' diye konuştu. Aynı broşürün 'Ben de Hayır diyorum' şeklinde olsa bile tepki göstereceğini ifade eden Akaydın, 'ޞifo'yu çok seviyorum ve uzun yıllar kalmasını istiyorum. Ancak bu konudaki kırgınlığımı kendisine de 4-5 gün önce ilettim' dedi.
Taraftar için son şans
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, maçlarda ayrıca taraftarların sürekli küfür ettiğini, bunun sadece kendisiyle ilgili değil, başarılı bulduğu yönetime de edilen küfürlerin kendisini rahatsız ettiği için bu sene biraz daha az maçlara geleceğini kaydetti. Akaydın, taraftarlara verilen otobüslerin sürekli hasarlı bir şekilde kendilerine geri geldiğini kaydederek, 'Ankaragücü maçında polis konumlandırarak kendilerine son bir şans daha tanıyacağız. Aynı zarar verilirse, bir daha otobüs vermeyeceğiz' diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum