Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kim doğru söylüyor?

07 Kasım 2019 - 23:53
Antalya’da belediye başkan yardımcısı da olan bir meclis üyesinin, doğduğu, büyüdüğü, oturduğu mahalleye 20 yıl aradan sonra su gelmesine karşı çıktığı iddia edildi. Suçlanan siyasetçi, “Konu kesinlikle çarpıtılıyor” dedi.
 
AK Parti Aksu Meclis Üyesi ve Fen İşlerinden Sorumlu Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen’in odağında gelişen ilginç olay, Antalya’nın merkez ilçesi olan turizm ve tarımın kalbi Aksu ilçesinde yaşandı. Aksu’nun Murtuna bölgesi Belen Mahallesinde mahalleli susuzluktan kırılıyordu. İmkânı olanlar; seralarda sondaj açarak elde ettikleri suları aktardıkları tanklarda depolayarak kullanabiliyordu. Evlerin seyrek olarak yer aldığı mahallede, halkın su talepleri, bugüne değin çeşitli gerekçelerle hiçbir siyasetçi tarafından yerine getirilemedi.

Çalışmaları engelledi iddiası
Vatandaş, Büyükşehir Belediyesi kurumu ASAT ve şirketi ALDAŞ’a başvurdu. Bölgeye 15 km’lik su borusu hattı döşenmeye başlandı. Görgü tanıklarına ve Aksu Belediye Meclis Üyelerine göre; çalışmalarda sona gelindiğinde 19 Ekim 2019 Cumartesi günü öğlen saat 11.00 sıralarında ilginç bir olay yaşandı. Su hattı çalışması yapan iş makinelerinin önünü zabıtalarla birlikte Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen kesti. İddiaya göre Gökçen seyrek şekilde evlerin, çoğunlukla ise tarlaların yer aldığı çalışma bölgesine gelerek “Şikâyet var kardeşim. Gürültü ve toz toprak oluyor. Çalışmaları durdurun”dedi. Ardından dozer ve kamyonların önüne geçerek çalışmalarını engelledi. Müteahhidin haber vermesi üzerine olay yerine mahalleli ve siyasiler geldi. İYİ Parti Aksu Meclis Üyesi Nevzat Akcan’ın tartışması ve halkın sert tepkisi üzerine Celil Gökçen,‘özür dileyerek’ geri adım atmak zorunda kaldı.
 
Akcan: Hazmedemiyorlar
İddiaları doğrulayan İYİ Parti Aksu Meclis Üyesi Nevzat Akcan, “Kendisi akrabamızdır. Bizim köylümüz. Kendisi Belenli. Burada doğdu büyüdü. Onun için korktu, geri adım attı. İnsan kendi mahallesine su getirilmesini istemez mi? Geçtiğimiz dönem suyu getirememişsin, şimdi siyaseten engellemeye çalışıyorsun. Suyumuz akıyor artık. Allah razı olsun yapanlardan. 20 yıldır ilk defa suyumuz akıyor. Memlekete kim hizmet ediyorsa baş tacı etmemiz lazım. Seralarda sondaj suyu var. İnsanlar ilkel koşullarda, evin çatısına damına bir iki tonluk variller yapıp, ilkel koşullarda suyu depoluyorlardı” dedi. 

Gökçen: Kesinlikle çarpıtılıyor
İddiaların odağındaki AK Parti Aksu Meclis Üyesi ve Fen İşlerinden Sorumlu Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen ise, olayların çarpıtıldığını öne sürdü. Gökçen, “Benim amacım suyu engellemek değildi. Ben suyun getirilmesini engellemedim. Tam tersine bugüne değin birçok çalışmanın yapılması için öncü olmuş bir insanım. Benim yaptıklarımı çarpıtıyorlar. Ben sadece toz toprak oluyor, gürültü oluyor dedim. Ben Aksu’daki tüm çalışmalara, hangi kurum olursa olsun destek veriyorum, yardımda bulunuyorum. Oraya gitmemizin ana sebebi, bizim bölgemizde daha önceden, ben aynı zamanda AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesiydim, seçimden önce de orada hummalı bir çalışma oldu, o bölgedeki insanların susuzluğunu giderme adına, zaten benim çalışmamın bir sonucuydu oradaki çalışma. Ben orada onlara asla köstek değil destek oldum zaten. Ama bu çarpıtıldı. Bizim bu suyun getirilmesi için büyük bir çabamız ve çalışmamız vardı, ASAT ile birlikte. Ancak daha o zamanlar gerçekleştirememiştik su çalışmamızı. Yönetim değişince bu dönemde proje gerçekleşmeye başladı. Projeye destek verme amaçlı, destek verdik. Kesinlikle olay çarpıtılıyor” savunmasında bulundu.
 
Şükrü AĞIRMAN