banner153
banner192
banner203

TÜREL GÖNÜL ALDI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez ilçesi Yeni Mahalle’de kurulan iftar yemeğine katıldı. Başkan Türel, sıraya girerek, yemeğini aldı ve konuk olduğu bir masada vatandaşlarla birlikte orucunu açtı. İftar sofrasında vatandaşlarla sohbet eden Türel, sorun ve taleplerini dinledi, fikir alışverişinde bulundu. Türel, yoğun sevgi gösterisinde bulunan Kepezlilerle öz çekim yapmayı da ihmal etmedi. Başkan Türel, iftar sofrasına beraber oturduğu Ismahan Yağız'ın daveti üzerine evine konuk oldu. Ismahan Yağız’ın 30 yaşındaki engelli oğlu Ali, Başkan Türel’i görünce heyecanlandı ve büyük bir sevinç yaşadı. Ali ile yakından ilgilenen Türel, sohbet etti, ihtiyaçlarını ve durumunu sordu. Başkan Türel, bürokratlarına, Ali’nin ihtiyaçlarının karşılanması ve engellilere yönelik hizmetlerden faydalanması için ne gerekiyorsa yapılması talimatı verdi.

Elleriyle kahve yaptı

Başkan Türel, Ismahan Yağız’ın evinden çıkarken, balkondan kendisine yoğun sevgi gösterisinde bulunan Müslüm Kama adlı gençle esprili bir diyaloga girdi. Kama, Türel’i evine kahve içmeye davet etti. “Kendi ellerinde yapacaksan gelirim” diyen Türel, yaparım sözü alınca Müslüm Kama’ya konuk olarak, ev halkı ile sohbet etti. Müslüm’ün kendi elleriyle yaptığı kahveyi getirmesiyle, neşeli anlar yaşandı. Türel, daha sonra balkondan kendisine seslenen Hatice Kapsız’ın yanına giderek, hal ve hatırını sordu. Türel, Karaalioğlu Parkı’nda düzenlenen geleneksel Ramazan etkinlik alanını da ziyaret etti. 7’den 70’e vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Türel, Ramazan Çarşısı’nı gezen Rus misafirlerle sohbet etti. Daha önce de Antalya’ya geldiklerini belirten Rus turistler, her geçen gün değişen ve gelişen Antalya’yı çok beğendiklerini ifade etti. İHA

Karadeniz fırtınası

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Şenlikleri tüm coşkusuyla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında düzenlenen yöresel geceler bu kez Antalya'da yaşayan Karadenizlileri buluşturdu. Binlerce vatandaş şenliğin yapıldığı Karaalioğlu Parkı’na akın etti. Çarşısı, lunaparkı, sohbet alanlarıyla keyifli Ramazan akşamları yaşayan vatandaşlar, Karadenizliler Gecesi’nde eğlenceli saatler geçirdi. Gecede Karadenizli sanatçı Cimilli İbo sahne alarak yörenin sevilen şarkılarını seslendirdi. Etkinlik alanını dolduran Karadenizliler, kemençe eşliğindeki hareketli parçalarla büyük gruplar halinde horon tepti. Cimilli İbo’nun konser sırasında anlattığı Karadeniz fıkraları ise geceye renk kattı.

İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner212