banner153
banner230
banner203

Kepez’de ilk robotik merkez

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilerle sohbet etmek amacıyla himayelerinde inşa edilen Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Belediye basın biriminden yapılan açıklamaya göre, Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İHL Yapma ve Yaşatma Derneği’nin daveti üzerine gerçekleşen ziyarette Başkan Hakan Tütüncü, konferans salonunda okulun lise ve ortaokul öğrencileriyle buluştu. Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İHL’nin, 2010’dan itibaren hayallerini süsleyen önemli bir eğitim kurumu olduğuna dikkat çeken Başkan Tütüncü, “Okulun yapımı için 2010’da kolları sıvamıştık. 2010’da başladığımız maceramız Allah’a binlerce şükürler olsun ki, geldiğimiz nokta itibariyle Türkiye’nin en güzel, en nitelikli imam hatip okuluna sahip olmamızla sonuçlandı” dedi.

Vatana, millete faydalı olun

Tütüncü, konuşmasında öğrencilere şöyle seslendi: “En iyi şekilde okulunuzu tamamlayarak, milletimize, ülkemize ve devletimize faydalı birer evlat olacaksınız. Sevgili çocuklar, her imam hatip öğrencisi ciddi bir gelecek hedefiyle derslerine çalışmalı ve ciddi bir gelecek hedefiyle hayata sarılmalıdır. Vatanımıza, milletimize, devletimize faydalı birer genç olacaksınız. Sizlerden isteğim, en önemli şey budur. Çünkü bu ülke bizim, bu insanlar bizim, bu ülkenin her karışı bizim ve biz bu ülkenin çok sevdiğimiz insanları için çok çalışmak zorundayız.  Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) ‘insanların en hayırlısı insanlara en çok faydası dokunandır’ diyor. Bu anlayışla yolunuza devam edeceğinizi biliyorum.”

Robotik merkez müjdesi

Tütüncü, konuşmasında öğrencilere şu müjdeyi verdi: “Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İHL’nin eğitim seviyesinin hep ileriye gitmesi, yükselmesi için hayaller kuruyoruz.  Okulumuzun öğrencisi Eren Ekrem Kallıkçı’nın da aralarında bulunduğu proje ekibi Çin’ de düzenlenen Dünya Robot Yarışması’nda birinci olmuş. Öğrencilerimizi, öğretmenlerini tebrik ederim. Robot yarışmasında 1. çıkaran okulumuza güzel bir robotik merkez kazandırıyoruz. Kodlama eğitimi çok önemli. Gençler, bilgi işlem teknolojileriyle, gençler bilgisayarların çalışma yöntemleriyle çok küçük yaşta tanışıyorlar. Gençlerimize, robot yapma konusunda farklı bir pencereyi aralayacak, farklı eğitimi vermeye başladık.  Kepez Belediyesi olarak ilçenin her tarafındaki okullara robotik eğitimler sunmak için kolları sıvadık.  İlk robotik laboratuvarı Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İHL’de açıyoruz.”
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a