Reklam
Reklam

Uysal, projelerini tanıttı

Muratpaşa’ya Gençlik ve Teknoloji Merkezi

Uysal, projelerini tanıttı

Muratpaşa’ya Gençlik ve Teknoloji Merkezi

Uysal, projelerini tanıttı
05 Mart 2019 - 15:12 - Güncelleme: 05 Mart 2019 - 15:16

Muratpaşa Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ümit Uysal’ın 5 yıllık hizmet dönemini değerlendirip gelecek dönem projelerini açıkladığı tanıtım toplantısı, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleşti

Muratpaşa Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın CHP’li Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Ümit Uysal, yeni dönem projelerini tanıttı. Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde kalabalık bir katılımla gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Aydın Özer, Cavit Arı, Rafet Zeybek, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Konyaaltı Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, CHP ve İYİ Parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendikalardan çok sayıda temsilci katıldı. ‘Altın Portakal yuvaya dönüyor’ diyen Uysal, “Kısa, belgesel ve uzun metraj ulusal film yarışmaları kaldırılan Antalya Film Festivali’ne kimliğini yeniden kazandıracağız. Adalya Vakfı ile Altın Portakal Sinema Ödüllerini yuvasına geri getireceğiz. Adalya Kültür Sanat Ödülleri tüm sinema emekçilerini, yerli ve yabancı kamuoyunu şehrimize geri getirecek” dedi.

Vatandaşla birebir görüşme
5 yılını anlatan Başkan Uysal, Turunç Masa’ya 567 bin 889 başvuru kaydından, 456 bin 272 tanesinin sonuçlandırıldığını belirten Uysal, ilçede oturan vatandaşların bu hizmetten memnuniyetinin yüzde 87 oranda olduğunu kaydetti. Randevusuz görüşme programıyla 163 buluşmada 7 bin 509 vatandaşın kendisiyle birebir görüşme imkanı sağladığını belirten Uysal, randevusuz başkan görüşmelerinin devam edeceğini söyledi. Uysal, kreş ve gündüz bakım evlerinde 1703 çocuğa okul öncesi eğitim verdiklerini belirtti. Muratpaşa’da Gençlik ve Teknoloji Merkezi yapılacağını belirten Uysal, “Bütün dünya yapay zeka ile iş yürütüyorsa sen buna karşı koyamazsın. En azından kendi ilçemizde neyin yapılmadığını gösterelim de, bunu da örnek alsınlar” dedi.

Akıllı Turizm Tanıtım Projesi
Akıllı Turizm Tanıtım Projesi’ni anlatan Uysal, “Muratpaşa’mızın uluslararası bir turizm merkezi olma konumunu iyileştirmeyi amaçlayan Akıllı Turizm Tanıtım Projesi uygulayacağız. 400 antik kenti olan şehirde yaşayıp da, otelden çıkmayan misafir olur mu? Biz bununla mücadele ediyoruz. Son 1-2 yıl Perge yılı ve destinasyon çalışması başlamış gibi. Biz çok iyi dil bilen insanlarımızla dünyanın dört bir yanı ile hareket halinde olacağız. Caddelerimiz güvenlik amacıyla izleniyor. Bunu turizm portallarıyla paylaşacağız” dedi.

Kızılarık Mahallesi’ne Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi yapacaklarını ifade eden Uysal, uzaktan eğitim ve çocuk akademisi projelerinin hayata geçirileceğini söyledi. Kadın girişimcilerin el emeği ürünlerini sadece kermeslerde değil online olarak da satacaklarını belirten Uysal, “Kadınlarımızın el emeği ürünlerini dünyaya pazarlamaya çalışacağız” dedi.

Ada bazında kentsel dönüşüm
Uysal,  konuşmasını şöyle sürdürdü: “Belli periyotlar halinde Sağlıklı Beslenme Okulu açacağız. Beslenmeyi eğitime dönüştürmek istiyoruz. Çok sesli korolar festivali, dijital müze, kültür ve sanat ödülleri vereceğiz. Yazar Evi ve uluslararası etkinlikler olacak. Park aydınlatma direkleri güneş paneli haline getirilecek. Yerel tohumların korunmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Komposto eğitimi ve yerel bitkiler bahçesi oluşturmak istiyoruz. En üst düzeyde teknolojide kadınlarımıza seracılık eğitimi vereceğiz. Yörük Parkı düzenleyeceğiz. Nostaljiden ziyade gelecek için de önemli. Yaşayan açık hava, folklor müzesi işlevi ile hizmet verecek. Gelecek kuşaklarımıza sürdürülmesini istiyoruz. Taziye evi uygulamamız başlayacak. Bit pazarı başlıyor, takas pazarımız da olacak. Ada bazında kentsel dönüşüm teşvik edilmeye devam edecek. Acilen kentsel dönüşüme girebilmemiz lazım. Muratpaşa Kent Kart hayata geçirilecek. Teknoloji kullanımını çok arttıracağız. Günlük hayata etki edecek şekilde teknoloji kullanacağız.”

PROJE BAŞLIKLARI
Başkan Uysal’ın yeni dönemde gerçekleştireceği projeleri balıkları şöyle: Ulaşılabilir Başkan Ulaşılabilir Belediye. Ortak Akılla, Tartışarak, Paylaşarak. Geleceğe Güvence. Kadın Dostu Kent Muratpaşa. Engelsiz Yaşam. Komşularımızla Keyif Zamanı. Sosyal Destek. Her Yaş İçin Spor. Patili Komşularımız Güvende. Kültür ve Sanat. Temiz ve Yaşanabilir Bir Muratpaşa. Çevrecilik Yaşam Biçimimiz. Yaşayan Yeşil Alanlar. Çiçek Açan Muratpaşa. Yollarımıza İyi Bakıyoruz. Yaygın Hizmet. İmar ve Kentsel Dönüşüm. Akıllı Şehircilik. 

Umut ÖZEN


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum