Reklam
Reklam

CHP’de devir teslim

CHP Antalya İl Kongresi’nde il başkanlığına seçilen Nusret Bayar, görevi Ahmet Kumbul’dan devraldı. Bayar, “CHP kongrelerinin kaybedeni olmaz. CHP kongreleri bayrak yarışıdır. Parti içinde kongreler biter, çalışma devam eder” dedi

CHP’de devir teslim

CHP Antalya İl Kongresi’nde il başkanlığına seçilen Nusret Bayar, görevi Ahmet Kumbul’dan devraldı. Bayar, “CHP kongrelerinin kaybedeni olmaz. CHP kongreleri bayrak yarışıdır. Parti içinde kongreler biter, çalışma devam eder” dedi

CHP’de devir teslim
13 Şubat 2020 - 18:37

CHP İl Binası önündeki devir teslim töreninde eski ve yeni başkanlar, birlik beraberlik mesajı verdi. Ahmet Kumbul ve ekibine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür eden CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, “37’nci olağan kongremizi geride bıraktık. Kongremiz barış, kardeşlik, dostluk ve dayanışma içinde geçti. CHP kongrelerinin kaybedeni olmaz. CHP kongreleri bayrak yarışıdır. Parti içinde kongreler biter, çalışma devam eder. Yeni dönemde CHP’nin genelde de iktidara yürümesi için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız ve beraberlik içerisinde yeni dönemde CHP’nin iktidarı için hep birlikte çalışacağız. Türkiye’yi tek adam rejiminden kurtarmak için geçmişi bir kenara bırakarak geleceğe daha umutlu bakmak için el ele, gönül gönüle CHP için çalışacağız” ifadelerini kullandı.
 
Birlik ve beraberlik vurgusu
Birlik ve beraberliğin önemine değinen Bayar, “Bizim kavgamız ezenle, sömürenlerle, bu ülkeyi tek kişiyle yönetenlerle. Bunun mücadelesini vereceğiz. Bunun için en büyük gücümüz örgütümüz ve örgütlü mücadelemiz olacak. Birlikte mücadele ederek CHP’yi Antalya’da birinci parti, Türkiye’de iktidar yapacağız. CHP’yi Antalya’da hak ettiği yere ulaştırmak için birlik ve beraberlik içinde çalışacağımızın sözünü veriyorum. Çıktığımız bu yolda birlik, beraberlik, dayanışma ve örgüt hukuku çerçevesinde omuz omuza mücadele edeceğiz” dedi.
 
Kuva-yi Milliye ruhuyla
CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek ise, “Diğer milletvekili arkadaşlarımız da gelmek istiyordu ama meclis çalışıyor, gönülleri burada. Ülkemiz, Cumhuriyetimiz büyük bir tehdit altındadır. 1919 yılında ne yaptıysak onu yapacağız. Kuva-yi Milliye ruhuyla çalışacağız. Birlikte el ele verirsek mutlaka başaracağız. Önümüzdeki ilk seçimlerde CHP’yi iktidara taşıyacağız. Bunu hep birlikte yapacağız. Asla birbirimize karşı ötekileştirici, yıpratıcı sözler kullanmayacağız” dedi.
 
İktidar yürüyüşüne katkı
Eski başkan Ahmet Kumbul ise, hep beraber çalışarak bayrağı daha yukarılara taşıdıklarına inandığını söyleyerek yeni seçilen ekibin de bayrağı daha da yukarıya taşıyacaklarına inandığını ifade etti. Kumbul, “Önümüzdeki süreçte CHP’nin iktidara gelmesini temenni ediyorum. 2 yılda önemli seçimler atlattık. Önce yönetim içinde, sonra örgüt ve ittifak içinde bir birlik, beraberlik, bütünlük dahilinde çalışma yapılırsa, herkes kucaklanır kimse ötekileştirilmezse, sokaktaki tüm vatandaşlarımıza dokunulup her bir bireyin sorununa çözüm önerisi getirilirse, her bireye dokunabilirsek partimizin iktidar yürüyüşüne Antalya’dan çok büyük katkı sunacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
 
Böcek ve Esen yoktu
Törene CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Kemer eski Belediye Başkanı Mustafa Gül, CHP eski milletvekillerinden Mustafa Akaydın, Devrim Kök ve Gürkut Acar ve partililer katıldı. Devir teslim töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in yokluğu dikkat çekti. 
Esra ALTUNKES
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum