Reklam
Reklam

Kepez'den kadınlara armağan

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, seçim kampanyasındaki 123 proje vaadinden biri olan ‘Kadın Koordinasyon Merkezi’ni törenle hizmete açtı

Kepez'den kadınlara armağan

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, seçim kampanyasındaki 123 proje vaadinden biri olan ‘Kadın Koordinasyon Merkezi’ni törenle hizmete açtı

Kepez'den kadınlara armağan
28 Kasım 2019 - 17:26 - Güncelleme: 28 Kasım 2019 - 18:58

Kepez Belediyesi'nin Kadın Koordinasyon Merkezi tanıtım toplantısı Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları (AKMEK) Sakarya Kurs Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Şehrin kalbini kadınlarla fethediyoruz” dedi. Tütüncü, 11 yıllık görev süresinde kadınlara yönelik yapmış oldukları hizmetlere değindi. Kepez’deki 11 yıllık hizmet yolculuğunda kadına yönelik birçok eser, hizmet ve belediyecilik uygulaması gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren  Tütüncü, AKMEK’leri 11 yıl önce açarken ‘Burası çok güzel bir kadınlar kulübü olacak’ dediği sözlerini anımsatarak, “AKMEK, bugün geldiği noktada her yıl 7 binden fazla hemşehrisine kurs veriyor. Kursiyerlerinin yüzde 90'dan fazlası da kadınlardan oluşuyor. Her yeni yılda AKMEK, daha da gelişti, güzelleşti, büyüdü ve yeni şubelerle hizmet zincirine yeni noktalar ekledi. Çok özel bir kadınlar kulübü haline geldi” dedi.  
 
Seçim vaatlerinden biriydi
Başkan Tütüncü, AKMEK’in kadınlara sadece kurs vermenin yanında, çok özel bir şeyi de başardığına dikkat çekerek, “Dört duvar arasında kalmak zorunda kalan kadınları, sosyal hayatın bir parçası haline getirdi. Kültür, sanat etkinlikleri, gezilerle ve çeşitli faaliyetlerle Kepez'in hanımlarını hayatın içerisine dahil etti. AKMEK, geliştikçe, büyüdükçe kadınlarımız güçlendi, toplum güçlendi” diye konuştu.  Kadın Koordinasyon Merkezi’nin 2019 seçim vaatlerinden biri olduğunu hatırlatan Tütüncü, “Seçimlerin hemen öncesinde Kepezli hanımlara bir sözümüz vardı. Yeni dönemde şehrin yönetimine kadınların elinin daha çok değeceği sözünü vermiştik. Belediyemizin kadına ve aileye yönelik vermiş olduğu birçok hizmeti tek çatı altında birleştirerek, kadınların şehre daha çok katkı sağlamasını ve yönetime daha çok katılmasını sağlayan Kadın Koordinasyon Merkezi’ni oluşturduk. Şehrin kadınlarıyla birlikte, devletin yardım elini hemşehrilerimizin ve şehrin kalbine dokunduracağız” şeklinde konuştu.
 
Merkez nasıl çalışacak
Tütüncü, merkezin çalışmaları hakkında da bilgi vererek, “Kadın Koordinasyon Merkezimiz; Belediye Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Özsoy  himayelerinde, Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü'nün koordinasyonunda, AKMEK Sorumlusu Canan Gököz başkanlığında çalışmalarını sürdürecek. Kadın Koordinasyon Merkezi,  projeler üreten, uygulamalar geliştiren, ışık tutan çalışmalar yapacak. Danışma Kurullarında yer alan bize ablalık yapmış büyüklerimiz, belediyemizin kadın bürokratları, sivil toplum kuruluşlarında yer alan kadınlarımız, kadın muhtarlarımızla birlikte burada eşgüdüm halinde çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Merkez bünyesinde, kadın ve aile komisyonu, sağlık hizmetleri komisyonu ve sosyal projelerin üretilmesiyle ilgili komisyonlar yer alacak” bilgisini paylaştı.
 
İkinci bir örneği yok
Kepez Belediyesi’nin geliştirdiği bir proje olan Gezici Kadın Sağlığı Merkezine de değinen
Tütüncü, “Bu merkezin, Türkiye'de ikinci bir örneği yok. Çok ciddi imkanlar, çok ciddi emekler harcanarak, hemşehrilerimize, şehrimizin kadınlarına hizmet veriyor. Ben istiyorum ki bu hizmeti bu şehrin kadınları ile birlikte, daha büyük bir enerji içerisinde hemşehrilerimizle buluşturalım. Hem bizim enerjimizle hizmetler büyüsün, hem de daha fazla insan bu hizmetlere hissedar olsun. Kepez Kadın Koordinasyon Merkezimizle, şehrin kalbini fethedeceğiz. Şehrin kalbini birlikte işleyeceğiz. Şehri birlikte temsil edeceğiz. Anne sevgisi ve kadın gücü ile bu şehrin kalbinde, gönlünde hep beraber, devletimizin güzelliklerini yerleştiren çalışmalar yapacağız. Sevginin ikliminde geleceğe yürüyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, geleceğe doğru yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Biz tek bir şeye bakıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes bizim için çok özeldir. Ve hizmetin en güzelini hak eder” dedi. Kepez Belediyesi’nin 3-4 aydır çok önemli bir seferberlik başlattığını da hatırlatan Tütüncü, “Bu seferberlik, ‘yeşil seferberliği.’ Bugün yeşil seferberliğinde Kadın Koordinasyon Merkezimiz ile yeni bir adım daha atıyoruz. Çok güzel bir ağaç dikme kampanyamız olacak. Ağaç dikme kampanyasında, Kadın Koordinasyon Merkezimizi daha farklı yönleriyle konuşmuş olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim”  dedi.
Esra ALTUNKES

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum