Reklam
Reklam

KEPEZ TEK YÜREK

Kepez Belediyesi Meclisi’nin AK Parti, MHP, İYİ Parti ve CHP üyeleri, Barış Pınarı Harekatı’na destek amaçlı ortak deklarasyon yayımladı.  

KEPEZ TEK YÜREK

Kepez Belediyesi Meclisi’nin AK Parti, MHP, İYİ Parti ve CHP üyeleri, Barış Pınarı Harekatı’na destek amaçlı ortak deklarasyon yayımladı.  

KEPEZ TEK YÜREK
17 Ekim 2019 - 19:26

Kepez Belediyesi Meclisi’nin AK Parti, MHP, İYİ Parti ve CHP üyeleri, Barış Pınarı Harekatı’na destek amaçlı ortak deklarasyon yayımladı.
 
Kepez Belediye Meclisi, Hakan Tütüncü’nün başkanlığında olağanüstü toplandı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen olağanüstü meclis toplantısı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Suriye’de yürütülen Barış Pınarı Harekatı için hazırlanan deklarasyon, AK Parti Grup Sözcüsü Serhat Demir tarafından okundu. Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediklerini vurgulayan  Demir, “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden, Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır” dedi.
 
En büyük insanlık dramı
Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından birisinin yaşandığını aktaran Demir, “Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır. Otoritelerini yüz binlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir” ifadelerini kullandı.
 
Meclis üyelerinden anlamlı bağış
‘Barış Pınarı Harekatı’nı Kepez Belediye Meclisi olarak destekliyoruz’ diyen Serhat Demir, “Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ, PKK, PYD, YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetleri sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır” dedi. Ortak deklarasyonun okumasının ardından, Kepez Belediyesi meclis üyeleri, olağanüstü yapılan meclis toplantısının ‘Huzur Hakkı’ gelirini şehit çocuklarının eğitimlerinde kullanılmak üzere Antalya Şehit ve Gazi Aileleri ve Malulleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bağışladı. Meclis üyeleri daha sonra da Türk Bayrağı açarak, asker selamı verdi.
 
Esra ALTUNKES

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum