Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Çeyrek asırlık sorun çözüldü

Antalya’da nakliyeci esnafının neredeyse çeyrek asrı aşan durak sorunu çözüme kavuştu

Çeyrek asırlık sorun çözüldü

Antalya’da nakliyeci esnafının neredeyse çeyrek asrı aşan durak sorunu çözüme kavuştu

Çeyrek asırlık sorun çözüldü
19 Nisan 2021 - 12:07

Özçelik düğmeye bastı

Antalya merkezde nakliyeci esnafının en büyük dileği gerçekleşti. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik; 1992'den bu yana 29 yıldır şehir içinde araçlarını park edecek yer bulamayan, başlarını bir çatı altına sokamayan nakliyeciler için düğmeye bastı. Özçelik; kısa sürede nakliyecilerin durak beklentisini sonuçlandırdı. Artık kendilerine ait bir durakları olduğunu belirten nakliyeci esnafı ise halinden oldukça memnun gözüküyor. Duraklarına kavuşan esnaf; beklentilerinin karşılık bulmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

‘Günden güne güçleniyoruz’

Antalya Muratpaşa Eski Sanayi 2 No’lu Nakliye Durağı Başkanı Seçim Çoşkun, “Daha önce burada derme çatma bir şekilde çalışıyorduk. Esnafımız dağınıktı, bir düzenimiz yoktu. Yazın sıcakta, kışın soğukta çadır altında evlerimize ekmek götürmek için bekliyorduk. Öncesinden bir birliğimiz yoktu. Şimdi yeni yeni bir birlik içine girdik ve aile olduk. Durak talebimiz 1992’den bu yana vardı. Onca yıldır talebimiz karşılık bulmamıştı. Artık kafamızın üzerinde bir damımız oldu. İnşallah daha güzel yerlere geleceğiz. Niyazi başkanımız her zaman ‘Güçlü oda güçlü esnaf’ diyordu. Kendisi bizlerin yanında olduğu için bizler de günden güne güçleniyoruz. Bizlerin yanında olduğu için kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

‘Güçlü, oda, güçlü esnaf’

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Özçelik ise konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Göreve gelmeden önce odamız faaliyet alanı içinde bulunan tüm esnaflarımıza gece-gündüz demeden çalışacağımızı, sorunları birlikte aşacağımızı söylemiştik. Bugün verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Nakliyeci esnafımızın uzun yıllardır çözüm bekleyen sorunu için elimizi taşın altına koyduk. Esnaflarımızın yıllardır karşılanmayan bir beklentisini yerine getirmiş olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve ‘Güçlü oda, güçlü esnaf’ sloganıyla yolumuza devam ediyoruz.”

Böyleydi, böyle oldu:

29 yıllık durak sorunu çözüme kavuştu, dışarıda soğukta, bank üzerinde titreyerek bekleyen nakliyeciler, durağa kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.Şükrü AĞIRMAN


Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adem Sefer
    1 ay önce
    Harika olmuş,nakliyeci esnaflarımıza hayırlı olsun.Başkan Niyazi Özçelik ‘e HİZMETLERİ için teşekkür ederim.Ağaç dibinde ki günleri unutmayalım lütfen? Hayırlı işler