Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Ders çıkarmadan kazanmak mucize

30 Ekim 2019 - 00:01

           Antalyaspor sezonun en iyi takımlarını nasıl yendiyse, farklı oyuncularla puan alması gereken maçları kaybetti. Neden mi? Takımda motivasyon anlamında oyuncularda ve bölgelerde birbirinden kopukluk baş gösteriyor. Peki Antalyaspor teknik direktörü bu sorunun farkında mıdır, takımını en iyi onun tanıdığından şüphe yok. Ancak oyuncuların saha içinde bazı problemlerine yönelik çeşitli tedbirler ve alternatifler mutlaka olmalıdır. Özellikle Chicolibero mevkiinde deplasmanda çoğu kez başarılı performanslar gösteriyordu ama son zamanlardaki duruma göre o bölgede Charles takımı daha çok toparlıyor. Öte yandan Ufuk Akyol daha çok sorumluluk almalıdır. Hakan Özmert’in bu hafta sonu cezası nedeniyle forma giyememesi bizim için önemli bir handikap olmasına rağmen mutlaka diğer oyuncular onun açığını kapatabilmelidir. Alternatifler arasında alfa karakter oyuncu Atıf ön plana çıkıyor. Artık onun sahne zamanı geldi. Ayrıca mevcut yapıda daralan rotasyon ağında genç oyuncuların performansı da iyi bir alternatif olabilir.
            Takımda savunma anlamında çok basit bireysel hatalar skor açısından takımı geriye düşürüyor. Eğer takım olarak bu hatalardan ders çıkarmadan kazanma peşine düşülürse alınacak olası galibiyet mucizeden öteye gitmez. Bunun tezahürünü son dört hafta net olarak Antalyaspor futbol kulübü kazandığı ve kaybettiği maçlarla izleyenlere gösterdi.
            Kalede değişiklik yapmak bazen iyi gelebilir ama asıl sorun kalede olmadığını başta teknik ekip gibi hepimiz biliyoruz. Kenarda Amilton’dan daha çok sorumluluk verilerek yararlanılmalıdır. Doğukan Sinik aldığı süreleri verimli kullanmakta oldukça vasat kalıyor. Eğer geleceği düşlüyorsa genç oyuncular sahada en az iki oyuncunun koşu mesafesinden daha fazla koşup, mücadele etmeli. Ancak ne Doğukan başta olmak üzere, ne de diğer genç oyunculardan böylesine bir performans göremiyoruz.
            Sezon başından beri ortalarda olmayan yönetim nihayet basın mensuplarının kulaklarına ısrarla su kaçırmasıyla birlikte takımlarını hatırladı ve bu hafta sonu oynanacak hayati derecede önemli maç için taraftara kampanya yaptı. Artık söz sadece oyuncu grubu, teknik ekip ve yönetimde değil, cumartesi akşamı sadece Antalyaspor için taraftarlar tribünde eksiksiz yer almalıdır.
            Bugün gelinen noktada Antalyaspor, kırılma maçlarından belki de en önemlisine çıkacaktır. Takımın da bunu fırsat bilerek oyuncuların en iyi performansı gösterebileceği bir maç bizi bekliyor.
Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum