Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Farkı fark etmeli

06 Şubat 2019 - 00:01

Antalyaspor geçen devreye turnusol kağıdı koyamadığı son maçta belli oldu. Rakip Beşiktaş, Antalyaspor kendi saha ve seyircisinin desteğini almasına rağmen farklı sonuca boyun eğdi. Bu sonucun ötesinde takımın kadro mühendisliğine aykırı olarak Antalyaspor Teknik Direktörü tarihi bir hata yaptı. 17 maçta 27 puan toplayan bir takımın 3 maçta 1 puanla yetinmesi maalesef tehlikenin işaretine sebebiyet vermektedir. Lakin farkın farkındalığı da takımımız için bir hayli önem arz etmektedir. Bu nedenle gerekli önlemler alınırsa ikinci yarının başındaki baskılı oyun anlayışını tüm maçlarda geniş sürelere yansıtılması halinde ligde önemli konumlar elde edilebilir.

Antalya Arena böylesine bir maçta neden sınıfta kaldığı sorgulamak gerekir. Teknik ekibin, oyuncuların ve yönetimin gerekli yerde gösterilen taraftar baskısını hissetmesi, takımın başarısına olumlu katkılar sağlayacaktır. Dolayısıyla oyuna en direkt müdahale için taraftarların önemli rol üstelendiğini unutmamak gerekir.

Bülent Hoca, ilk on birde risk almış ancak skorun oyuna yansımasıyla birlikte maalesef devre arasında umutları söndürdü. Nitekim ikinci devre ilk devrenin başı gibi bambaşka bir Antalyaspor vardı. Ama geri dönüşe etki eden kırılma anlarında bireysel hatalar ön plana çıktı. Takımın sezon başından bugüne farklı zamanlarda X faktör olarak göze çarpan oyuncuları Salih ve Boffin kişisel hataları Antalyaspor’a pahalıya mâl oldu. Çünkü oyunun başında yarım saat boyunca alan bırakmayan Antalyaspor başta bireysel hatalar olmak üzere teknik ekibin tercihlerine kurban oldu.

Antalyaspor ikinci devrede ilk üç haftadaki kaybın ardından pekala çıkışa geçecektir. Yeni transferler bunun sinyalini verdi. Amilton ve Fredy takıma hızlıca adapte olması, gelecek maçlar adına skora katkı sağlayacaktır.

Maçın mücadeleden öte bireysel hataların ön olana çıkması, skora farklı yansıdı. Beşiktaş iyi olduğu için galibiyet elde ettiğini düşünenler olabilir fakat istatistiklerin ötesinde Antalyaspor aleyhinde bireysel hataların skoru belirlediği açıkça görülmektedir.

Farkı fark etmeli, gereken önlemler alınarak mevcut yapıya biraz sabır gösterilmesi gerekir. Başkan ve yönetim maçtan önce galibiyet elde edilmiş gibi kişisel sosyal medya hesaplarında ilginç paylaşımlarda bulunuyorlar. Takımın gidişatı ile onların bu paylaşımlarını kamuoyuna yansıtmaları etik değildir.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum