Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Hedef 50 puan

02 Aralık 2015 - 23:59

Başkan Gültekin Gencer, geçtiğimiz hafta Sivil Düşünce Platformu 16. buluşmasında Antalyaspor ile ilgili gündemi değerlendirdi. Gayet samimi bir ortamda devre arası transferinden, arenanın açılışına kadar akıllarda kalan konulara açıklık getirdi. Özellikle arenada yaşanan sıkıntının krize dönüştüğünü taraftar gibi kulübün de mağdur olduğunu ifade etti. Stadyumun çimleri kulüp tarafından yenileniyor.

Devre arasında transfer çalışmalarına hız veren Gencer, sponsor bulunduğu takdirde takıma yeni yıldızlar kazandırmaya hazır olduğunu belirtti. Bunun için Expo 2016 Ajansı’ndan destek istedi. Bence çok haklı bir taleptir. Hatta başkan daha da ileri giderek stadyumun adını Expo 2016 Arena olmasını dile getiriyor. Kulübün isim hakkının pazarlamasını bizzat yürüten bir başkanın bu girişimi takdirle karşılanmalı. Takımın sportif işlerine müdahale etmekten öte, takım adına kalıcı projelere imza atan bir profil çiziyor. Geçen senelerde yaptığı hatalardan ders çıkaran bir kişilikte görünüyor. Tabii ki başkanın bu rahatlığı bana göre Eto’o transferi doğrudan alakalı. Bu hazzı tattığından başka ünlü isimlerin de Antalyaspor forması giymesi için çaba gösteriyor. Başkanın iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. Yerel de taraftarın sesi olduğu gibi profesyonel anlamda kulübe değer yüklemek için yurt dışı seyahatlerine bizzat katılıyor. Yapısal olarak bazı eksiklikler var ancak genel itibariyle takımın pazarlamasına önem veriyor.

Finansal açıdan başkanın sezon sonu başarı hedefi 50 puan olarak açıkladı. Bu hedef son haftalarda alınan sonuçlara göre oldukça uzak görünüyor.

Gerekçe ise, kulübün gelir gider dengesine iyi katkı sunması olacağını ifade etti.

Cuma günü için Büyükşehir Belediye Başkanı ve belediye meclisinden Antalyaspor ile ilgili kamuoyu oluşturacak bir konuya değineceğim.

Sporla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum