Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Rotasyona devam

05 Aralık 2018 - 00:01

Antalyaspor kötü giden son haftaların aksine rüzgarı yeniden arkasına almayı başardı. Nitekim geçtiğimiz hafta sonu, ligde sürprizleri kovalayan Göztepe ile orta saha ve takım savunması ile galip geldi. Bülent Korkmaz takımda gerek zorunlu gerekse de birtakım oyuncuların metal yorgunluğundan dolayı takımda rotasyona gitti.

Antalyaspor ligin devre arası bitimine az bir süre kala zorlu maratonu en iyi yerde tamamlayabilir. Bunun her oyuncudan mümkün mertebe en iyi şekilde performans katkısı sağlanmalıdır. Son haftalarda özellikle savunmada Salih Dursun mücadele azmiyle en çok göze çarpan isim oldu. Öte yandan Serdar Özkan ise Kasımpaşa maçından sonra takımını görev sırası geldiğin sırtlamaya devam ediyor. Keza son olarak Göztepe maçında harika bir vuruşla takımına rahat bir nefes aldırdı. Doğukan inişli çıkışlı performanslarında kendi seyircimiz önünde etkili olmaya devam ediyor. Doğukan’ın daha çok sorumluluk alması için Hakan Özmert’e yardımcı rol üstlenmesi gerekiyor. Antalyaspor’da maçın oyuncusu Serdar Özkan attığı gol ile ön plana çıkarken, arka planda teknik ekibin rotasyon hamlesi de göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle Bülent Korkmaz ve yardımcılarını yeri gelmişken kutlayalım. Takım savunması ne kadar dirençli olursa, golü elbet bulabilirsiniz. Son yıllarda bireysel hataların yaygın olduğu maçlarda artık takım savunması giderek önem kazandı. Bu nedenle oyunculuğu döneminde efsane savunmacılar arasındaki Bülent Korkmaz’ın stratejileri savunma anlamında çoğu zaman verimli oldu.

Antalyaspor devre arasına son üç hafta kala art arda iki önemli deplasman maçına çıkacaktır. Bu iki maçtan dört puanla ayrılırsa devrenin son maçını da yüksek moralle çıkıp, puan tablosunda önemli bir konumda yer alabilir. Bu durumda Antalyaspor, prestij takımı olmak yerine hedeflediği başarıya yönelim sağlayacak bir takım yolu açılabilir. Burada genç oyuncularla birlikte takımın kadro yapısı ve teknik heyetin oyuncular üzerindeki motivasyonu da oldukça önem arz etmektedir.

Kulüp adına en büyük sorunlardan biri, kendi saha ve seyircisi önünde oynanan maçlarda, arenada büyük boşlukların oluşmasıdır. Bu duruma sadece taraftar grupları değil, aynı zamanda kentin önde gelenleri ve yöneticiler birlikte hareket ederek tribünleri doldurulmasına çare olmalıdırlar.

Sporla kalın.


YORUMLAR

  • 0 Yorum