Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Agah Başdeğirmen

Agah Başdeğirmen

Savunmasız takım

25 Eylül 2019 - 00:01

Son zamanlarda Antalyaspor oynadığı oyunla tat vermiyor. Keza oyun oynamadığı gibi rakibe fırsat da vermiyordu. Ancak son olarak ligde henüz galibiyeti bulunmayan Kasımpaşa karşısında basit hatalarla teslim olması, camianın bütün tadını kaçırdı. Aslında bugün yaşanan senaryo, basit savunma hatalarından kaynaklanmadı. Takımın iskeletinde yer alan oyuncuların bazılarının ayrılması, bazılarının formsuzluğu kötü sonucu beraberinde getirdi. Nitekim Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz için yapılan eleştirilerin bugün için oldukça ağır olduğu düşünülmeli. Mevcut kadro ile ancak bu kadar oluyor kısmı geçildiğinde yine takımı düştüğü yerden kaldırabilecek bu ekibe sahip çıkılmalıdır. Bu nedenle, yönetimin acilen toplanıp, takıma ve teknik ekibe moral ve motivasyon amacıyla gelecek haftalara hazırlamalıdır.

En son söylenecekleri ilk başta ifade ettim. Çünkü hatalarıyla kabul edilen isimlerle sezona başlandı ve devam edilecektir. Bir kan değişimi veya revizyon, takımın kimyasını olumlu etkileyebileceği gibi daha da kötüye sevk edebilir. Yönetimin böyle riskin altına girdiği veya elini taşın altına attığını bugüne kadar deneyimlerden tecrübe ettik. Onun için olağanüstü kararların şu anda alınacağını düşünmüyorum.

Bülent Korkmaz takımından sorumlu olduğu kadar oyuncuların bireysel performanslarından da sorumludur. Nitekim genç yeteneklerin bireysel gelişimlerinde herhangi sıçramaya rastlanmadığı için onlar adına ümitler giderek tükeniyor. Diğer yandan geçen sezon takımın yükünü çeken oyuncuların form düşüklüğü de akılda şüphe uyandırıyor. Bu nedenle her zaman takımın canla başla arkasında duran taraftarların serzenişi de belli bir noktaya kadar haklılık gösteriyor. Böylesine basit gollerin yenilmesi emin olun hiç kimsenin içine sinmiyor. Rakibe karşı bireysel hata yaparsın, takım savunmasında aksaklıklar olabilir ama böylesine anlayışın kabul edilmesi mümkün değil. Bu seviyede böyle hatalar su götürmez cinsten olunca takım üzerine kara bulutlar pekişir. Halbuki daha baskın ve üstün oynayan hücum etkinliğini de elinde bulundurmasına rağmen, maalesef tüm çabalar skor nedeniyle ört pas oldu. Deplasmandaki kazanma arzusunu ve coşkusunu gelecek haftalara mümkün olduğunca taşıyabilirse, Antalyaspor galibiyet elde edecek skorlara ulaşabilir.
Sporla kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum