Reklam
Reklam
Cem BÖLMETEPE

Cem BÖLMETEPE

Antalya basketbolu nerede?

31 Ekim 2020 - 00:01


 
Antalya basketbolu bugüne kadar yüzlerce insanın harcadığı emek, hayatından özveride bulunarak kalplerindeki basketbol sevgisiyle hiç şikayet etmeden saatlerce çalışarak birçok başarıya imza atıldı.
Fakat yüzlerce insanın basketbol sevgisiyle elde edilen başarılar, ilkokuldaki basketbolsever sınıf öğretmenlerinden başlayarak, orta öğretimdeki beden eğitimi öğretmenlerinin katkıları, emekleri, yetenekli çocukları seçimlerindeki başarı oranın yüksekliği, çalışmalardaki büyük emekler, Antalyalı çocuklarımızın okulların her kademesindeki başarılar, zaman zaman kulüplerdeki başarılarla pekişmesine ve Türkiye liglerine kadar uzanan yolda bazı kulüplerin idarecilerinin yanlışları liglerde sürekliliği yok etti.
Üst liglere çıkan takımlara yapılan idareci atamaları, yapılan yanlış antrenör ve basketbolcu seçimleri alt yapılarının gerekli özen gösterilmeden sadece dostlar alışverişte görsün deyimiyle özdeştiğinden Antalyalı lig takımlarının uzun nefesli olmaları bu olumsuz etkenlerden kaynaklandı.
Bütün bu olumsuzluklara rağmen çöldeki vahalardaki sular gibi Antalya basketbolunda pırıl çocuklarımız, gençlerimiz, yetenekli basketbol sahalarında devam etmeye gayret ediyorlar. Ve bugüne kadar birçok gencimiz Antalya dışında da lig takımlarında oynamayı, hatta milli takım formasını giymeyi başardılar. Yapılması gereken, bu yetenekli gençleri doğru idareciler ve bilinçli çalıştırıcılarla doğru hedeflere ulaştırmak.
Gönlünüz dostluk ve basketbol dolsun.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum