Reklam
Reklam
Reklam
Şifa Çiçek

Şifa Çiçek

Antalyaspor'da geleceğe yatırım

17 Eylül 2020 - 00:01

Antalyaspor yönetiminin, son iki sezon doğru bir transfer politikası izlediği kanısındayım.
Geçmişten ders aldığı gözlenen Ali Şafak Öztürk başkanlığındaki yönetim, bir yandan Lukas Podolski ve Nuri Şahin gibi yıldız futbolcuları takıma kazandırırken, diğer yandan da geleceğin temellerini atıyor.
Sezona Gençlerbirliği galibiyetiyle başlayan Antalyaspor, bu hafta 2 genç oyuncuyla da el sıkıştı.
Stoper bölgesi için arayışlarını sürdüren kırmızı beyazlılar, Ali Eren İyican, Doğukan Özkan, Imeri Omar ve Gökdeniz Bayrakdar gibi geleceğin yıldız adaylarıyla söz kesti.
Bu futbolculardan Gökdeniz Bayraktar 19, Doğukan Özkan, Imeri Omar 20, Ali Eren İyican ise 21 yaşında. Ve bu futbolcularla tam 5 yıllık mukavele imzalandı.
Şayet aşı tutarsa Antalyaspor’un geleceği garanti altında olacak.
Bu adımı atmak gerçekten kolay değil. Hele ki günlük düşünen Türkiye şartlarında hiç kolay değil. Bunun için uzun vadeli bir kadro oluşturma düşüncesinden dolayı yönetimi tebrik etmek lazım.
İşte bu tür adımlar Antalyaspor’u düzlüğe çıkaracak. 500 milyon TL civarında borcu olan bir kulübün başka da bir çaresi yoktur.
Yukarıda belirtiğim gibi yönetimin hem yıldız oyuncu transfer etmesi hem de genç yeteneklerle masaya oturması anlamlı ve önemli. Hatta tek kurtuluş sayılabilir. Şöyle ki; yıldız oyuncu sana maç kazandırırken, tribünlerin de dolmasını sağlayacaktır. Forma satışları da cabası. Ancak tüm bunlardan daha önemlisi bana göre gençlere kazandıracağı tecrübedir. Gençler Podolski ve Nuri Şahin gibi dünya yıldızlarını örnek alırsa hem kendileri hem de Antalyaspor kazanır. Bu onlar için bulunmaz bir fırsat. Umarım değerlendirirler.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gürkan Kurtuluş
    5 ay önce
    Keşke Antalyaspor alt yapısından yetişen ve profesyonel olan gençlerinde ismini yazsaydınız Fehmi Koç gibi Mevlüthan Ekelik gibi daha bir hoş olurdu